Czas na wiosenną regenerację!

regeneracja skoryNa wiosnę wszystko budzi się do życia i przy okazji kończy się sezon na ukrywanie ciała pod grubym płaszczem, a twarzy za warstwą ciepłego szala. To doskonały pretekst, by wziąć przykład z przyrody i zregenerować się w gabinecie medycyny estetycznej! Cała gama zabiegów idealnie odpowiada na wiosenne, kobiece potrzeby.

Oczyszczanie po zimie

Zima to pora roku zdecydowanie najmniej przyjemna dla skóry. Podrażniają ją gwałtowne zmiany temperatury oraz kaprysy pogody, chociażby mroźny wiatr. Nic dziwnego, że przez te kilka miesięcy cera często staje się poszarzała i pozbawiona blasku, a na jej powierzchni pojawiają się przebarwienia. Dawny wygląd są jej w stanie przywrócić między innymi profesjonalne peelingi medyczne. Preparaty stosowane podczas takich zabiegów docierają aż do skóry właściwej i złuszczają górne warstwy naskórka, co pozwala przywrócić twarzy blask i jednolity koloryt oraz po prostu ją odświeża.

regeneracja skoryNawilżona cera

Kolejnym niebezpieczeństwem niesionym przez wichry zimy jest wysuszenie cery. To powszechny problem, ponieważ przez cały sezon spędza się większą część dnia w ogrzewanych pomieszczeniach. Niestety, w panującym w nich mikroklimacie niemal zawsze brakuje wilgotności, co ma negatywny wpływ na twarz i ciało. Do nawilżania oraz kompleksowej rewitalizacji na wiosnę poleca się takie kuracje jak luksusowa Hydro Deluxe z wprowadzeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego o właściwościach wiążących wodę lub klasyczna mezoterapia mikroigłowa.

Wiosna – pora młodości

Nasza kultura od niepamiętnych czasów kojarzy wiosnę z młodością, więc każdy chyba się zgodzi, że to najlepsza pora roku by odjąć sobie lat w gabinecie medycyny estetycznej. Podstawowym składnikiem starzenia się skóry jest niedobór kolagenu, więc warto uzupełnić go zabiegiem Linerase. Podobny efekt, czyli wygładzenie zmarszczek i uelastycznienie skóry daje również rewitalizacja metodą podgrzewania konkretnych warstw tkanek – ThermiRF. Kolejnym, polecanym sposobem na pozbycie się nieestetycznych bruzd na twarzy, dekolcie czy też dłoniach jest CytoCare S Line. Ten produkt ma działanie anty-aging, a przy tym doskonale nawilża.

jak odzywic skoreIdealna sylwetka

Zimą u większości osób gromadzi się niechciana tkanka tłuszczowa – mniejsza ilość ruchu na świeżym powietrzu zdecydowanie temu sprzyja. Wraz z nadejściem ciepłych dni przychodzi czas na rozpoczęcie przygotowań do pokazania się latem w bardziej skąpych ubraniach, czy nawet bikini. Niestety, czasami zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne nie wystarczają i potrzebna jest pomoc lekarza. Sylwetkę można skutecznie wymodelować wspomnianą już metodą ThermiRF lub zdecydować się na jeden z najbardziej innowacyjnych zabiegów – LipoLife. Pozwala on zdecydowanie mniej inwazyjnie, szybciej i precyzyjniej niż kiedykolwiek uzyskać efekt liposukcji. Połączone działanie lasera i ssaka w ciągu zaledwie godziny wymodeluje brzuch, boczki, uda albo inną część ciała.

Warto wiosną pomyśleć o swoim wyglądzie i zrobić sobie prezent z okazji nadejścia tej chyba najbardziej wyczekiwanej pory roku. Być może już jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej pozwoli znów poczuć się młodo, nabrać pewności siebie i energii na nadchodzące miesiące.