Dlaczego liposukcja laserowa jest lepsza od liposukcji klasycznej?

liposukcja laserowa

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna oferuje nam wiele różnych sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej. Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest lipo laser, który zdobywa coraz większą popularność jako skuteczna i mniej inwazyjna alternatywa dla klasycznej liposukcji.
Bardzo często na ten zabieg decydują się kobiety po ciąży, które chcą poprawić też jakość i jędrność swojej skóry.

Dlaczego liposukcja laserowa jest lepsza od liposukcji klasycznej?

Mniej inwazyjny zabieg

Największą zaletą lipo laseru jest jego mała inwazyjność. Tak samo jak w przypadku standardowej liposukcji, wykonujemy małe nacięcie, do którego wprowadzana jest kaniula. nieinwazyjność. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji, która wymaga nacinania skóry i mechanicznego usuwania tkanki tłuszczowej, lipo laser działa za pomocą wiązki lasera, która przenika przez skórę i niszczy komórki tłuszczowe. , a jednocześnie pozwala na obkurczanie skóry w trakcie zabiegu. Dzięki temu nie mamy później problemu z wiotczejącą skórą. Dla pacjentów oznacza to w efekcie krótszy czas rekonwalescencji i szybszy powrót do normalnego funkcjonowania po zabiegu.

Mniejsze ryzyko powikłań

Klasyczna liposukcja niesie za sobą pewne ryzyko powikłań związanych ze znieczuleniem ogólnym, infekcjami czy powstawaniem blizn. W przypadku lipo laseru ryzyko takich powikłań jest znacznie mniejsze, co czyni tę metodę bardziej bezpieczną dla pacjenta. Pacjent nie musi zostawać w klinice na noc i wraca od razu do domu.

Poprawa elastyczności skóry

Lipo laser to nie tylko redukcja tkanki tłuszczowej, ale również poprawa ogólnej jakości skóry. Energia wiązki lasera stymuluje produkcję kolagenu, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Po zakończeniu serii zabiegów, pacjenci często dostrzegają nie tylko zmniejszenie obwodu ciała, ale również poprawę wyglądu skóry na obszarze poddanym działaniu laserowi.

Krótszy czas rekonwalescencji

Już po kilku dniach pacjenci mogą wrócić do codziennych aktywności, podczas gdy klasyczna liposukcja wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, w trakcie którego mogą pojawić się bóle, siniaki czy obrzęki.
Najważniejsze zalecenie po wykonanym zabiegu liposukcji laserowej to noszenie specjalnego ubrania uciskowego prze okres ok. 2 tygodni.

Mniej widoczne blizny

Lipo laser nie pozostawia blizn ani żadnych niepożądanych śladów na skórze. Ślad nacięcia jest minimalny i wynosi max. 3 mm.

Korzyści liposukcji laserowej

W przypadku lasera możemy wykorzystać pobraną tkankę tłuszczową do kolejnego zabiegu jako doskonałej jakości wypełniacz. Tkanka pobrana podczas liposukcji laserowej ma wysoka przeżywalność komórek tłuszczowych i świetnie nada się do wypełnienia i powiększenia piersi lub pośladków.

Lipo laser jest najlepszą metodą na poprawienie wyglądu i jakości skóry wewnętrznej części ud i skóry nad kolanami.

 

Podsumowując

Lipo laser jest lepszym wyborem od klasycznej liposukcji ze względu na mniejszą inwazyjność, mniejsze ryzyko powikłań, możliwość poprawy jakości skóry oraz krótszy czas rekonwalescencji. Niemniej jednak, wybór odpowiedniej metody zależy od indywidualnych preferencji pacjenta oraz rekomendacji lekarza.