Dyskretne prostowanie zębów. Nakładki Clear Aligner

clear aligner

Któż z nas nie chciałby mieć pięknych, prostych zębów? Choć jeszcze parę lat temu noszenie aparatu nie było tak powszechne, dziś o zgryz dbają nie tylko najmłodsi. Na korektę wad zgryzu decydujemy się niemal w każdym wieku. Jeśli więc marzysz o zachwycającym uśmiechu, zobacz, czym jest dyskretny aparat ortodontyczny – nakładki Clear Aligner.

Czym są nakładki na zęby?

Clear Aligner to przezroczyste nakładki na zęby, które korygują wady zgryzu. Ta nowoczesna metoda zapewnia bezpieczeństwo, wygodę użytkowania, komfort, łatwość utrzymania prawidłowej higieny i skrócenie czasu leczenia do minimum. Nakładka jest niemal niewidoczna na zębach, a ponadto nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, ponieważ w każdej chwili można ją zdjąć. To niezmiernie wygodne podczas jedzenia czy wyjścia na ważne spotkanie. Co istotne, aparat wykonany jest z materiału biokompatybilnego, co sprawia, że jest doskonale tolerowany przez pacjentów, nie powoduje także żadnych podrażnień wewnątrz jamy ustnej.

Na czym polega leczenie zgryzu nakładkami Clear Aligner?

Przezroczyste nakładki są alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych, a ich doskonałość polega głównie na skróceniu czasu leczenia (do mniej więcej 3 miesięcy) i znacznie większego komfortu noszenia. Nakładki należy zakładać na zęby na minimum 20 godzin dziennie, można je jednak zdjąć podczas jedzenia, mycia zębów czy na czas ważnej uroczystości. Szyny Clear Aligner leczą około 85% rodzajów wad zgryzu, pod warunkiem ich regularnego noszenia. Pacjent otrzymuje komplet 3 szyn o różnym stopniu korekcji i każdą z nich musi nosić przez tydzień. Po upływie 3 tygodni zgłasza się do gabinetu, aby otrzymać kolejny zestaw nakładek. Szyny w dyskretny i niewyczuwalny dla pacjenta sposób przesuwają zęby. Po zakończeniu kuracji, pacjent musi nosić aparat retencyjny, który ma zapewnić utrwalenie wyników leczenia. Nakładka retencyjna jest również przezroczysta.

Przebieg leczenia nakładką Clear Aligner

Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja, podczas której lekarz ocenia stopień zaawansowania wady zgryzu, pobiera wycisk oraz wykonuje zdjęcie cefalometryczne i pantomograficzne. Na podstawie materiałów technik wykona model wraz z dokładnymi pomiarami przesunięć poszczególnych zębów, które pozwolą opracować szczegółowy plan leczenia, przybliżony czas i koszt kuracji. W ciągu kilku dni wykonane zostają nakładki Clear Aligner. Po trzech tygodniach pacjent zgłasza się do gabinetu na pobranie kolejnego wycisku w celu przygotowania kolejnego zestawu nakładek. Proceder ten powtarzany jest aż do uzyskania pożądanego ustawienia zębów. Okres retencji, czyli stabilizowania położenia zębów, trwa zazwyczaj dwa razy dłużej niż wynosi czas noszenia nakładek.

Zalety nakładek ortodontycznych

Nakładki ortodontyczne Clear Aligner to najnowocześniejszy sposób korygowania wad zgryzu. Wśród najważniejszych zalet wylicza się:

  • bezpieczeństwo materiału, z którego jest wykonana nakładka, która nie podrażnia, nie wywołuje reakcji alergicznych,
  • możliwość uzyskania szybszych efektów niż w przypadku leczenia tradycyjnymi aparatami,
  • wygoda użytkowania, łatwość utrzymania w czystości,
  • komfort noszenia, nakładki są praktycznie niewidoczne,
  • bezbolesne, bezinwazyjne leczenie,
  • możliwość leczenia większości wad zgryzu,
  • idealne dopasowanie.

Nakładki Clear Aligner są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie są przekonani do standardowych aparatów ortodontycznych lub szukają jak najbardziej dyskretnego sposobu leczenia wad zgryzu.

Twój zgryz wymaga korekty? Szukasz sposobu na piękne zęby? Zdecyduj się na nakładki ortodontyczne. Czekamy na Ciebie! https://mediartclinic.pl/.