Endermologia czy liposukcja kawitacyjna – co lepsze?

Modelowanie sylwetki Poznan

Endermologia i liposukcja kawitacyjna to dwa sprawdzone sposoby, które pozwalają na efektywne modelowanie sylwetki, jednak różnią się mechanizmem działania. Endermologia to mało inwazyjny zabieg, opierający się na masażu podciśnieniowym, który w skuteczny sposób ujędrnia skórę i redukuje cellulit, ale działa powoli i stopniowo. Z kolei liposukcja kawitacyjna polega na bezpośrednim usunięciu tkanki tłuszczowej, a jej efekty pojawiają się w niedługim czasie po zabiegu. Jeśli stoisz przed wyborem – endermologia czy liposukcja kawitacyjna – przeczytaj, co warto wiedzieć o obu metodach.

Co to jest endermologia i w jakim celu się ją wykonuje?

Endermologia to bezpieczny i nieinwazyjny zabieg wykonywany przy pomocy urządzenia LPG Alliance. Jest to w pełni naturalna metoda, opierająca się na technice masażu mechanicznego. Endermologia polega na zastosowaniu innowacyjnej głowicy składającej się ze zmotoryzowanych rolek i klapki. Fałd skóry zasysany jest przez urządzenie i intensywnie rolowany w wielu kierunkach. Technologia ta pobudza naturalne procesy regeneracyjne w skórze – aktywuje wzrost produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także stymuluje lipolizę (rozpad tkanki tłuszczowej).

Zabieg ten łączy działanie ujędrniające, wyszczuplające i antycellulitowe, dzięki czemu jest w stanie rozwiązać zarówno problem cellulitu, jak i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Endermologia spełnia również funkcję masażu relaksacyjnego – niweluje bóle mięśni i stawów, redukuje obrzęki, zastoje limfatyczne i usprawnia usuwanie toksyn z organizmu.

Efekty w postaci widocznej redukcji cellulitu i wymodelowania sylwetki pojawiają się stopniowo w ciągu kilkunastu tygodni wraz z postępującymi procesami regeneracyjnymi. Dla uzyskania optymalnych rezultatów należy poddać się serii zabiegów.

Na czym polega liposukcja kawitacyjna?

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, polegający na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała. Jej głównym celem jest zmniejszenie obwodów ciała. Liposukcja kawitacyjna to odmiana liposukcji, w której wykorzystano technologię ultradźwiękową. Tkanka tłuszczowa przed odsysaniem jest rozbijana za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu tłuszcz zostaje upłynniony i może zostać w bezpieczny sposób usunięty z organizmu. Co więcej, można go ponownie wykorzystać w zabiegu tzw. lipotransferu. Po liposukcji możesz się spodziewać delikatnej opuchlizny i zasinień, które ustępują w kilka dni po wykonanej procedurze.

Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na uzyskanie niemal natychmiastowych i bardzo wyraźnych efektów. Obwód ciała może zmniejszyć się nawet o kilka centymetrów. Ze względu na bezpośrednie usunięcie komórek tłuszczowych efekty liposukcji kawitacyjnej są trwałe, a tłuszcz nie odkłada się ponownie w miejscu wykonywanego zabiegu. Dzięki zastosowaniu ultradźwięków dodatkowym efektem jest ujędrnienie i napięcie skóry.

Endermologia czy liposukcja kawitacyjna?

Wybór metody modelowania sylwetki zależy od wielu czynników, m.in. od tego, jakich efektów oczekujesz, jak szybko chcesz zauważyć poprawę i czy możesz pozwolić sobie na dłuższą rekonwalescencję. Jeśli chcesz delikatnie ujędrnić i wyszczuplić ciało oraz pozbyć się „pomarańczowej skórki”, zdecyduj się na endermologię. Z kolei w celu usunięcia znacznych depozytów tłuszczu, opornych na odchudzanie, warto rozważyć liposukcję ultradźwiękową.  

Jeśli chcesz na dłużej zachować efekty modelowania sylwetki, zadbaj o zdrowy styl życia. Zarówno endermologia, jak i liposukcja kawitacyjna wymagają od pacjenta zmiany nawyków i samodyscypliny. Najlepsze rezultaty pojawiają się przy równoczesnym stosowaniu odpowiedniej diety oraz wykonywaniu ćwiczeń fizycznych.Jeśli masz dylemat, który zabieg wybrać – endermologię czy liposukcję kawitacyjną – umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.