Gdy w jednym miejscu mamy za mało, a w drugim za dużo…

lipofillingKażdy człowiek rodzi się z pewnymi uwarunkowaniami genetycznymi i tendencjami – te sprawiają, że nie zawsze jest się zadowolonym z proporcji swojego ciała. Czasem wygląd sylwetki przyprawia o kompleksy, przez które snuje się fantazje na temat tego jak wspaniale byłoby przenieść nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznego miejsca do takiego, w którym jej brakuje.

 

liposukcjaMyślą o tym kobiety chcące mieć większy biust i jednocześnie mniejsze “boczki”, ale także mężczyźni marzący o poprawie swoich proporcji. To rozwiązanie byłoby też przydatne do wypełniania zmarszczek, poprawiania sylwetki po ciąży, owalu twarzy, w przypadku zbyt płaskich pośladków czy po prostu gdy ma się za dużo tkanki tłuszczowej w określonych partiach ciała. Dla wszystkich, którzy z nadzieją myślą o takich rozwiązaniach, ta informacja będzie prawdziwą niespodzianką… medycyna estetyczna umożliwia pozbycie się nadmiaru tłuszczu i wykorzystanie go do wypełnienia innej części ciała! Wszystko dzięki zabiegowi Lipofilling – na czym on polega?

Czym jest Lipofilling?

To innowacyjne rozwiązanie umożliwiające połączenie dwóch metod: liposukcji i wypełniania. Po wykonaniu znieczulenia miejscowego od pacjenta pobiera się jego własną tkankę tłuszczową (najczęściej z okolic ud i bioder) przy użyciu specjalnej kaniuli. Z tak pozyskanej substancji dzięki specjalistycznemu urządzeniu odseparowuje się krew i środek znieczulający. Wówczas otrzymuje się gotowy do przeszczepienia tłuszcz bogaty w komórki macierzyste i składniki odżywcze. Następnie za pomocą cienkich igieł wprowadza się go we wcześniej określone miejsca, a dzięki autogennemu charakterowi wypełnienia można być pewnym uzyskania naturalnych efektów oraz tego, że organizm nie odrzuci wprowadzonej substancji.

Jakie są korzyści zabiegu?

Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Skóra jest bardziej sprężysta, a w ciągu trzech miesięcy efekty działania odmładzającego stają się coraz bardziej widoczne. Dzieje się tak, ponieważ odseparowany tłuszcz wykorzystywany do wypełnienia zawiera komórki macierzyste stymulujące naprawę i odbudowę tkanek.Dzięki zabiegowi pacjent nie tylko pozbywa się niechcianych “boczków” i innych obszarów wywołujących kompleksy, ale również ma pięknie wymodelowaną daną część ciała.

Po zabiegu nie musi obawiać się o efekty uboczne, gdyż substancja wypełniająca jest biokompatybilna z organizmem, a więc ryzyko wystąpienia uczuleń bądź odrzucenia przeszczepionej tkanki nie istnieje. Ponadto zabieg jest mało inwazyjny – nie wymaga użycia skalpela jak w przypadku metod chirurgicznych, po których trzeba przebyć długi okres rekonwalescencji, a jedynie drobnych nakłuć. To sprawia, że pacjenci mogą szybko wrócić do wykonywania codziennych aktywności.

Okazuje się, że dzięki medycynie estetycznej wymarzona poprawa urody wcale nie musi pozostawać w sferze wyobraźni. Dzięki zabiegowi Lipofilling możliwe jest nie tylko poprawienie kształtu pewnych części ciała, ale także odmłodzenie skóry – i to bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka.