Ile kosztują korony na zęby? Czy warto w nie inwestować?

implanty na zeby

Korony na zęby pomocne są najczęściej w odbudowie pojedynczych braków w uzębieniu. Taka forma protetyki jest trwała, wygląda bardzo naturalnie i zapewnia wysoki komfort użytkowania. Ile kosztują korony na zęby? Czy efekty, jakie można dzięki nim uzyskać, są warte swojej ceny?

Czym są korony na zęby?

Korony na zęby to uzupełnienie protetyczne o charakterze stałym. Może zastępować cały ząb, ale również jedynie jego część. Korony zębowe mają postać osłonki nakładanej na specjalnie oszlifowany ząb. Celem zabiegu jest całkowite przykrycie zniszczonego uzębienia. Korona służy do wzmocnienia uszkodzonego zęba (np. po złamaniu), ale też może kamuflować jego nieestetyczny wygląd, kształt lub kolor. Korona może również zastąpić brak w uzębieniu – zakłada się ją wówczas na implant (tzw. sztuczny korzeń). Materiały, z których wykonuje się korony na zęby, są całkowicie bezpieczne dla otaczających je tkanek – nie wchodzą z nimi w reakcje, nie powodują podrażnień ani alergii. Szczególną jakością wyróżniają się korony na podbudowie z cyrkonu.

Dla kogo korony zębowe?

Korony na zęby są stosowane w przypadku głębokich ubytków próchnicowych (gdy żaden materiał do wypełnień nie utrzyma się w takim zębie), przebarwień czy znacznych urazów mechanicznych (np. złamań). Polecane są też osobom, które mają dużą liczbę widocznych wypełnień w zębach. Doskonale kamuflują zęby starte, zrotowane, z dużym niedorozwojem tkanek twardych, leczone endodontycznie. Przeciwwskazaniem do założenia koron zębowych jest m.in. zaawansowana choroba przyzębia.

Koronka zęba to świetna alternatywa dla tradycyjnej protezy ruchomej. Jest dużo wygodniejsza, przypomina własne zęby zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonowania. Należy jednak pamiętać, że o koronę zębową trzeba dbać tak, jak o naturalne uzębienie. Wymaga szczotkowania, nitkowania, płukania przy pomocy irygatora, płukania jamy ustnej przeznaczonymi do tego płynami. Pamiętać trzeba również o regularnych wizytach u stomatologa. Jeśli odpowiednio zadbasz o korony zębowe, posłużą Ci nawet do końca życia.

Ile kosztuje koronka na zęba?

Ceny koron na zęby są dość zróżnicowane, a zależą przede wszystkim od materiału użytego do wykonania podbudowy. Najwyższą jakością wyróżniają się korony pełnoceramiczne. Są wyjątkowo twarde, trwałe i odporne na ścieranie. Dają wysoki komfort użytkowania, a przy tym wyglądają bardzo naturalnie i są oporne na przebarwienia. Korony pełnoceramiczne na cyrkonie to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych za jeden ząb. Cena ustalana jest indywidualnie po konsultacji z protetykiem.

Korony zębowe – czy warto?

Wysokiej jakości korony na zęby to inwestycja na całe życie. Jeśli są właściwie pielęgnowane, wystarczają na całe życie bez potrzeby ich wymiany. Dostępne w MediArt Clinic korony pełnoceramiczne Zirkon i LAVA charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością. Są w stanie w pełni zastąpić naturalny ząb – umożliwiają gryzienie wszelkich produktów, wykazują dużą odporność na uszkodzenia. Pozwalają na uzyskanie pięknego, równego i lśniącego uśmiechu. Ich kolor można idealnie dopasować do naturalnej barwy uzębienia. 

Wstawianie koron na zęby to najbardziej zaawansowana metoda uzupełnienia ubytków uzębienia, która gołym okiem jest nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Ceny koron wykonanych z najlepszych materiałów, takich jak cyrkon, są adekwatne do ich jakości. Zdecydowanie warto w nie zainwestować.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat koron zębowych, umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.