Ile kosztuje bezoperacyjny lifting twarzy?

nici liftingujące easylift

Lifting twarzy to zabieg, dzięki któremu skóra zyskuje młody i świeży wygląd. Dzięki rozwojowi nowoczesnych technologii zabieg ten stał się dostępny niemal dla każdego. Bezoperacyjny lifting twarzy jest dużo tańszy niż zabiegi chirurgii plastycznej, a nie oznacza wcale niższej skuteczności. Poznaj najpopularniejsze metody liftingu bez skalpela.

Lifting twarzy bez skalpela – czy to możliwe?

Niechirurgiczne odmładzanie twarzy jest jak najbardziej możliwe. Dzisiejsza medycyna estetyczna dysponuje wieloma skutecznymi metodami przywracania skórze młodzieńczych właściwości i to bez użycia skalpela. Bezoperacyjny lifting twarzy mniej ingeruje w ciało i jest bezpieczniejszy niż klasyczny lifting chirurgiczny. Nowoczesne technologie stosowane w medycynie estetycznej są wciąż udoskonalane, dzięki czemu zabiegi odmładzające są coraz bardziej skuteczne, a ich efekty utrzymują się przez wiele lat.

Bezoperacyjny lifting twarzy – rodzaje

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się zmarszczek i wiotkości skóry. Medycyna estetyczna wciąż się rozwija, dlatego wybór zabiegów bezoperacyjnego liftingu twarzy jest ogromny. O tym, która metoda będzie najlepsza w danym przypadku, powinien zawsze decydować lekarz medycyny estetycznej podczas wywiadu lekarskiego. Poniżej przedstawiamy trzy sztandarowe zabiegi liftingu bez skalpela dostępne w MediArt Clinic:

Zabieg z zastosowaniem stałych nici liftingujących Spring Thread

Metoda bezoperacyjnego liftingu, która daje niemal natychmiastowe efekty. Nici Spring Thread wykonane są z bardzo plastycznego silikonu. Posiadają rdzeń poliestrowy, który nadaje im odpowiednią strukturę. Nieagresywne haczyki umożliwiają właściwe zakotwiczenie nici w tkance. Dzięki innowacyjnej aplikacji Spring Thread delikatnie modelują naturalne rysy twarzy. Decydując się na tę metodę bezoperacyjnego liftingu twarzy, możesz liczyć na długotrwałe efekty, utrzymujące się przez kilka lat.

Lipotransfer Tulip Micronano Fat

Lipotransfer, nazywany też lipofillingiem, to metoda liftingu twarzy bez skalpela, polegająca na ostrzykiwaniu skóry własną tkanką tłuszczową. Autologiczny materiał bogaty jest w komórki mezenchymalne, macierzyste oraz czynniki wzrostu, dzięki czemu wykazuje silne właściwości rewitalizujące. Efekt liftingu własnym tłuszczem możliwy jest dzięki zwiększeniu objętości wybranych obszarów twarzy. Dzięki iniekcji tkanki tłuszczowej zmarszczki zostają wypełnione, opadające policzki podniesione, a linia żuchwy skorygowana. Wypełnianie tkanką tłuszczową przynosi trwałe efekty, które utrzymują się nawet przez 2-5 lat.

Lifting HIFU SonoQueen

Lifting HIFU to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów bezoperacyjnego liftingu twarzy. Odbywa się nie tylko bez skalpela, ale też bez użycia igieł. Główną rolę odgrywają sfokusowane ultradźwięki (HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound). Istotą liftingu ultradźwiękowego jest wielokierunkowe działanie – stymuluje syntezę nowego kolagenu, regeneruje zwiotczałe włókna kolagenowe oraz obkurcza tkanki. Działa na poziomie trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Efekty bezoperacyjnego liftingu twarzy SonoQueen utrzymują się przez kilka lat.

Czy lifting bez skalpela się opłaca?

Zabiegi medycyny estetycznej trzeba zwykle powtarzać kilkukrotnie i wykonywać sesje przypominające po upływie kilku miesięcy lub lat. Mimo to są warte swojej ceny, zwłaszcza gdy zależy nam na zachowaniu niskiej inwazyjności i wysokiego komfortu zabiegu.

Zaletą bezoperacyjnego liftingu twarzy są również jego naturalne efekty. Skóra nie jest nadmiernie naciągnięta, a rysy twarzy nie są przerysowane. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji, a jego rezultaty widoczne są stosunkowo szybko. Efekty po liftingu nićmi są niemal natychmiastowe. Natomiast rezultaty lipotransferu czy liftingu HIFU pogłębiają się wraz z upływem czasu.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezoperacyjnego liftingu twarzy, umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.