Jak odzyskać młode i świeże spojrzenie?

zmarszczki pod oczamiOczy są zwierciadłem duszy i potrafią dopowiedzieć to, co trudno wyrazić słowami. Problem zaczyna się wtedy, gdy skóra wokół oczu zaczyna reagować na upływający czas lub odzwierciedla gorszą kondycję naszego organizmu. W jaki sposób pozbyć się niedoskonałości, które pozbawiają spojrzenie jego mocy? Z odsieczą przychodzi medycyna estetyczna.

Zmarszczki mimiczne wokół oczu

Z problemem drobnych zmarszczek w okolicy oczu zmagać się mogą już bardzo młode osoby – często są zdrową oznaką, bo powstają na przykład w wyniku częstego śmiania się. Bywają jednak powodem do zmartwień, a nie uśmiechu, dlatego dobrą informacją jest to, że można z nimi skutecznie walczyć.

kurze lapkiPomoże tutaj powszechnie znany botoks. Wstrzyknięcie go we właściwych dawkach blokuje przewodzenie impulsów nerwowych, co rozluźnia mięśnie i tym samym wygładza miejsca aplikacji preparatu. Zabieg jest bezbolesny i trwa maksymalnie 20 minut. Jego efekty widoczne są po upływie 7-14 dni i utrzymują się nawet do pół roku. Można utrwalić je poprzez regularne poddawanie się zabiegowi, jednak nie należy wykonywać go częściej niż raz na 3 miesiące.

Zmarszczki mimiczne mogą również zniknąć dzięki falom radiowym. Nowoczesną alternatywą dla botoksu jest zabieg za pomocą urządzenia ThermiRF – ThermiRase.Wykonuje się go przy pomocy pięciofunkcyjnego modułu: lekarz wprowadza pod skórę pacjenta specjalną sondę, a ta powoduje mikrouszkodzenia zmniejszające napięcie mięśni. Efekt jest natychmiastowy i można się nim cieszyć nawet przez 2 lata.

Cienie i worki pod oczami

Oczy wydają się zmęczone zawsze wtedy, gdy pojawiają się pod nimi worki i cienie. Z tym problemem również borykają się osoby w różnym wieku, próbujące zredukować go naturalnymi metodami i kosmetykami. Istnieją jednak pewne sposoby pozwalające skutecznie i na długo pozbyć się z twarzy niechcianego wyrazu zmęczenia.

zmarszczki pod oczamiDo pierwszego z nich należy zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy. Ta naturalnie występująca w organizmie substancja ma wszechstronne właściwości i jest całkowicie bezpieczna. Wykorzystywana do redukcji cieni pod oczami polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym o gęstości dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Efekt widoczny jest od razu po masażu mającym na celu rozprowadzenie substancji i utrzymuje się do roku.

Kolejną metodą skutecznie zwalczającą cienie i worki pod oczami jest osocze bogatopływkowe. Odwirowywane z pozyskanej wcześniej krwi pacjenta osocze wzbogaca się o aktywator – tak stworzony preparat wstrzykuje się w miejsce docelowe w celu wyrównania kolorytu i naprężenia skóry wokół oczu. Ze względu na organiczne pochodzenie substancji zabiegi wykorzystujące osocze bogatopłytkowe są w pełni bezpieczne i pozbawione ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Opadające powieki

Wzrok wydaje się być smutny zawsze wtedy, gdy towarzyszą mu opadające powieki. To naturalna konsekwencja procesu starzenia, kiedy to skóra traci swoją elastyczność i ulega prawom grawitacji. Problem jest nie tylko natury estetycznej – bywa, że opadające powieki utrudniają widzenie i stają się poważnym problemem zdrowotnym.

Plastyka powiek polega na wykorzystaniu nowoczesnego urządzenia PLASMAGE. Generuje ono ładunek elektrostatyczny sprawiający, że tkanka zostaje zetknięta z wysoką temperaturą i przechodzi sublimację. Towarzyszące jej tkanki są za sprawą ciepła stymulowane do odbudowy i wzmocnienia skóry. Zabieg jest nieinwazyjny, a jego efekty widać od razu.

Innym rozwiązaniem jest nić polidioksanowa BARB 4D – zakończone mikroskopijnymi haczykami pasma wprowadza się pod skórę pacjenta. Wówczas wypustki umieszczone wokół nici w dwóch przeciwstawnych kierunkach otwierają się, powodując wyraźne napięcie skóry. Właściwy efekt jest widoczny po około 2 tygodniach od zabiegu, a utrzymywać się może nawet przez 2 lata.

We współczesnym świecie nie ma problemów urodowych, z którymi nie poradziłaby sobie medycyna estetyczna. Spojrzenie jest tym, co pozostaje niezmienne aż do końca naszych dni. Są jednak czynniki zakłócające emocje wyrażane przez wzrok – dzięki medycynie estetycznej można z nimi skutecznie walczyć, przywracając oczom młodzieńczy wyraz.