Jak poprawić owal twarzy? Zabieg nićmi Spring Thread

Poznaj przypadek naszej Pacjentki Klaudii, która chciała poprawić opadający owal twarzy. Dowiedz się w jaki sposób jej pomogliśmy!

 

Opis problemu:

Pacjentka zgłosiła się do Instytutu MediArt z problemem dotyczącym owalu twarzy. Klaudia zauważyła, że na jej twarzy zaczęły się pojawiać chomiczki wzdłuż linii żuchwy, co stanowiło główny problem, z którym zwróciła się do naszego gabinetu o pomoc.

Mam 44 lata, prowadzę hurtownię z odżywkami dla sportowców. Moje nastawienie do medycyny estetycznej jest takie, że jeżeli istnieją rozwiązania, dzięki którym możemy sobie w konkretny sposób pomóc, warto ich spróbować…

Klaudia: Od jakiegoś czasu zauważyłam, że chomiki zaczęły mi się pojawiać przy szczęce. Posiadam bardzo cienką i wiotką skórę na twarzy, co spotęgowało problem, z którym zwróciłam się do MediArt Instytut. Nie był to wielki dyskomfort, ale zdawałam sobie sprawę z tego, że chomiczki są już widoczne. Przykładowo przy pochylaniu się miałam wrażenie, że moja skóra „wisi“.

Lekarz Agnieszka Krupińska: Pacjentka zaczęła zauważać różnicę w swoim wyglądzie. Po prostu siły grawitacji zaczęły działać… W związku z tym chciała poprawić owal twarzy.

Konsultacje w MediArt Instytut

Konsultacje w MediArt Instytut

Rozmowy nad wyborem zabiegu

Rozwiązanie problemu:

Zaproponowaliśmy Pacjentce zabieg nićmi Spring Thread z firmy ITP S.A. Są to nici stałe. Ich główną zaletą jest efekt podniesienia tkanek, który utrzymuje się mniej więcej od 5 do 10 lat.

Szkic działania opracowany z MediArt Instytut

Spring Thread to nici nierozpuszczalne, używane do zabiegów liftingu skóry twarzy i ciała. Składają się z matrycy silikonowej i poliestrowego rdzenia, czyli naturalnych komponentów. Poliester oraz silikon są materiałami stosowanymi od ponad 50 lat w estetyce, zgodnymi biologicznie z tkanką ludzką.

Nici Spring Thread charakteryzują się wysoką elastycznością. Perfekcyjnie współgrają z tkanką, zapewniając naturalny i długotrwały efekt.

Spring Thread idealnie nadają się do zabiegów w okolicy twarzy (policzki, brwi, owal twarzy), szyi, dekoltu, biustu oraz pośladków.

Przebieg zabiegu:

  • Zabieg wykonano przy użyciu 4 nici Spring Thread.
  • Samo założenie nici to czas ok. pół godziny. Przed zabiegiem Pacjentka została znieczulona. Cały zabieg trwał godzinę.
  • Koszt zabiegu wyniósł 4,5 tysiąca złotych. Cena zależy od ilości użytych nici.

Pacjentka w trakcie zabiegu

Największą korzyścią nici Spring Thread jest ich elastyczność. Poza tym są zupełnie niewyczuwalne w tkankach.

Ponadto nie dają efektu, który czasem spotyka się przy tego typu zabiegach. Poprzez zlikwidowanie chomiczków i podniesienie skóry twarzy, powiększają się jednocześnie policzki. Tymczaczem nici Spring Thread ładnie podnoszą tkanki, jednak nie powodują efektu zwiększania objętości policzków i tym samym całej twarzy.

Aplikacja nici Spring Thread

Efekt zabiegu:

W kwestii owalu twarzy, nici całkowicie zlikwidowały problem Pacjentki, a w przypadku linii żuchwy – efekt jest satysfakcjonujący zarówno dla Pacjentki, jak i lekarza.

Klaudia: Od razu po zabiegu zauważyłam „podniesienie“ twarzy. W miejscach, w których została wprowadzona igła widoczne są nieznacznie kropki, które z dnia na dzień stają się coraz bardziej niewidoczne.

Lekarz Krupińska: Jestem bardzo zadowolona, gdyż osiągnęłyśmy zamierzony efekt. Finalnie bardzo ładnie wyostrzyła się linia żuchwy. Uzyskałyśmy efekt ogólnego wyszczuplenia twarzy. Tkanki uniosły się do góry, ale bez efektu wolumetrycznego, czyli nie dały efektu objętościowego. Dzięki temu twarz wygląda na wypoczętą i świeżą.

Oczekiwania Pacjentki:

Klaudia: Zabieg w pełni spełnił moje oczekiwania. Głównie jeśli chodzi o jego długofalowość, gdyż wystarcza od 5 do 10 lat. Jestem bardzo szczęśliwa, że na tak długi czas znalazłam rozwiązanie dla swojego problemu! Podobnie zadowolona jestem z efektu naciągniecia skóry. Wiem, że żadne kwasy, ani inne kosmetyki nawet najlepszych marek selektywnych nie pomogą w taki sposób, w jaki robią to nici.

Polecam MediArt Instytut ze względu na profesjonalne podejście do Pacjenta. Lekarz Agnieszka Krupińska wytłumaczyła mi, co w moim wieku powinnam zrobić, a czego warto unikać. Z początku myślałam o zupełnie innych rozwiązaniach, jednak Pani Doktor naprowadziła mnie na nici Spring Thread, z których jestem w pełni zadowolona.

Co dalej…?

W kolejnym etapie myślimy z Klaudią nad poprawą doliny łez, czyli o zlikwidowaniu zaciemnień wokół oczu. Pozbędziemy się również nadmiaru tkanki nad górną powieką.

Omówienie kolejnych planów zabiegowych…