Jak powiększyć pośladki? Poznaj skuteczne metody

powiększanie pośladków

Osiągnięcie krągłych, jędrnych pośladków to cel wielu kobiet i mężczyzn. Często mimo aktywności fizycznej trudno jest uzyskać zgrabne i odpowiednio duże pośladki. Rozwiązaniem może być wszczepienie implantów, jednak jest to inwazyjna i kosztowna procedura, na którą nie każdy może i chce się zdecydować.

Współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma skutecznymi metodami modelowania sylwetki. Które z nich sprawdzą się w powiększaniu pośladków? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jak sprawić, by pośladki nabrały kształtów?

Zabiegi medycyny estetycznej, to idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z zanikiem mięśni w okolicach pupy, mają wiotką skórę lub zaburzone proporcje sylwetki. Oczywiście podstawą jest aktywność fizyczna i ćwiczenia na pośladki, jednak często osiągnięcie idealnych kształtów przy pomocy samych treningów jest bardzo trudne. Wówczas warto skorzystać z dokonań medycyny estetycznej i zdecydować się na zabieg, który pomoże w uzyskaniu perfekcyjnej sylwetki.

O tym, która metoda powiększania pośladków będzie najlepsza w danym przypadku, powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej lub chirurg plastyczny podczas konsultacji z pacjentem. Poniżej przedstawiamy trzy sprawdzone w klinice MediArt Clinic metody powiększania pośladków, które pokochali nasi pacjenci. Każda z nich daje długotrwałe efekty i jest minimalnie inwazyjna.

Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja o bardzo szerokim zastosowaniu w medycynie estetycznej. Kojarzona jest najczęściej z zabiegami odmładzającymi na twarz czy z powiększaniem ust. Tymczasem świetnie sprawdza się również w ujędrnianiu i podnoszeniu pośladków. W tym celu stosujemy preparat HYAcorp, który jest naturalnym wypełniaczem na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Substancja podawana jest w formie podskórnej iniekcji. Odpowiednio gęsty preparat z kwasem hialuronowym wypełnia ubytki i zwiększa objętość tkanek, co daje bardzo naturalne efekty. Powiększanie pośladków kwasem hialuronowym doskonale sprawdza się u osób, które pragną nieznacznie skorygować kształt, wypełnić nierówności, pozbyć się grudek czy poprawić jędrność pośladków.

Powiększanie pośladków tłuszczem, czyli „brazylijskie pośladki”

Zabieg powiększania pośladków własnym tłuszczem (lipotransfer) nazywany jest również brazylijskim liftingiem pośladków (BBL od angielskich słów Brazilian Butt Lift). Zabieg wykonywany jest przy użyciu innowacyjnej liposukcji laserowej LipoLife 3G, która stanowi precyzyjną technologię, umożliwiającą bezpieczne pobieranie tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała, np. z okolic brzucha. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest dużo mniej inwazyjny niż tradycyjna liposukcja. Pobrany tłuszcz poddaje się specjalnym procesom uzdatniającym, dzięki czemu stanowi idealny wypełniacz do ujędrnienia i powiększenia pośladków. Wstrzykuje się go przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli, podobnie jak kwas hialuronowy.

Podniesienie pośladków za pomocą nici liftingujących

Sposobem na długotrwałe podniesienie i optyczne powiększenie pośladków jest podskórna aplikacja stałych nici Spring Thread. Zastosowanie nici liftingujących na pośladki skutecznie poprawia kontur pośladków i niweluje niedoskonałości, które pojawiają się na skutek upływu lat, siedzącego trybu życia czy uwarunkowań genetycznych. Nić zostaje wprowadzona za pomocą kaniuli do podskórnej warstwy tłuszczowej między tłuszczem a mięśniem na głębokości 3 mm. Dzięki licznym haczykom dobrze zakotwiczają się w tkance i się nie przesuwają. Efektem zabiegu jest uniesienie pośladków. Dzięki temu są one jędrniejsze i wyglądają na większe. Rezultaty zabiegu są trwałe, ponieważ silikonowe nici Spring Thread są nierozpuszczalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powiększania pośladków,umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.