Jak pozbyć się cieni pod oczami?Sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej

Chociaż cienie pod oczami można skutecznie zakamuflować grubą warstwą makijażu, to zdecydowanie lepiej jest się ich po prostu pozbyć. Niestety domowe metody mogą okazać się mało skuteczne. Lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy. Przedstawiamy dwa zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, z których skorzystasz w MediArt Clinic.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Cienie pod oczami to najczęściej efekt braku wypoczynku, niedospania, kiepskiej diety, przesadzania z ilością używek, ale też predyspozycji genetycznych. Usuwanie tego typu zmian nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli z defektem tym chcesz walczyć, stosując jedynie drogeryjne specyfiki. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą poprawić nawilżenie skóry i stanowić ważny element codziennej pielęgnacji przeciwstarzeniowej, jednak nie poradzą sobie z cieniami, sińcami czy przebarwieniami.

Zanim jednak udasz się do kliniki medycyny estetycznej, warto zastanowić się, czy cienie pod oczami nie wynikają u Ciebie ze stanu chorobowego (np. zaburzeń hormonalnych). Dobrze jest zrobić podstawowe badania w celu określenia stanu zdrowia. Jeśli za workami pod oczami nie stoi żadna choroba, wybierz się do lekarza medycyny estetycznej, który dobierze dla Ciebie skuteczną metodę usuwania cieni pod oczami. Poniżej znajdziesz opis dwóch skutecznych zabiegów na cienie pod oczami, z których skorzystasz w naszej klinice.

Mezoterapia igłowa na cienie pod oczami

Jedną z najskuteczniejszych metod redukcji cieni pod oczami jest mezoterapia. Jest to idealny sposób na rewitalizację delikatnej skóry wokół oczu – poprawia jej gęstość i ogólną kondycję. Poza tym mezoterapia igłowa stymuluje organizm do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu zmarszczki wokół oczu zostają wygładzone, a skóra nawilżona i ujędrniona.

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przez lekarza. Preparat jest wprowadzany do skóry za pomocą cienkiej kaniuli. W usuwaniu cieni pod oczami sprawdzają się mezokoktajle na bazie kwasu hialuronowego, ale też kolagenu czy osocza bogatopłytkowego. Ten ostatni preparat pozyskiwany jest z własnej krwi pacjenta i ma niesamowite właściwości regenerujące. Zabieg mezoterapii wykonuje się zazwyczaj w seriach. O liczbie i częstotliwości powtórzeń decyduje lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

Usuwanie cieni pod oczami własnym tłuszczem

Przeszczep tkanki tłuszczowej, czyli lipotransfer to zabieg, polegający na wykorzystaniu materiału autologicznego, jakim jest własny tłuszcz pacjenta. Celem tej procedury jest regeneracja, rewitalizacja i zwiększenie objętości leczonych tkanek. W MediArt Clinic na okolice oczu stosujemy sprawdzoną przez nas metodę lipotransferu Micronano Fat.

Zabieg rozpoczyna się od pobrania odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca. Etap ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Pobrany materiał zostaje poddany specjalnemu procesowi odwirowania i oczyszczania. Uzyskany preparat ma płynną konsystencję i charakteryzuje się wysoką jakością. Lekarz wstrzykuje go pod oczy przy pomocy cienkiej kaniuli.

Własna tkanka tłuszczowa to naturalny wypełniacz, który pozwala na skuteczną likwidację cieni pod oczami – rozjaśnia i wygładza skórę, ale też inicjuje procesy odnowy skóry. W tkance tłuszczowej znajduje się wysoka zawartość komórek macierzystych, które przyczyniają się do intensywnej regeneracji. Efekty są bardzo satysfakcjonujące i długotrwałe.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod usuwania cieni pod oczami, umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.