Jak radzić sobie z wypadaniem włosów? Poznaj nasze sposoby na walkę z przerzedzeniem włosów i łysieniem!

smart graft - efektyWypadanie włosów to problem, z którym w mniejszym lub większym stopniu zmaga się każdy z nas. W jaki sposób możemy wtedy radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów? W naszej klinice mamy do zaoferowania pacjentom dwie skuteczne metody przeciwdziałania temu procesowi.

Kosmetyki i suplementy na wypadanie włosów

Większość z nas, zauważając u siebie problem nadmiernego wypadania włosów, sięga w pierwszej kolejności po odpowiedni szampon przeciw wypadaniu włosów oraz suplementy na ich wzmocnienie. W wielu przypadkach działania te okazują się wystarczające w walce z nadmiernym wypadaniem włosów, choć ich efekty zauważalne są dopiero po upływie kilku miesięcy. Zdarza się jednak, że tradycyjne metody walki z wypadaniem włosów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wtedy najlepszym rozwiązaniem może okazać się wizyta u specjalisty i ustalenie przyczyny tej sytuacji, a także dobór najbardziej optymalnej metody leczenia wypadania włosów. W przypadku znacznego przerzedzenia włosów i postępującego procesu łysienia znacznie bardziej pomocne mogą okazać się nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku naszej kliniki jest to przeszczep włosów innowacyjnym systemem Smart Graft.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft

Niestety, powstrzymanie procesu wypadania włosów nie zawsze jest możliwe, co w efekcie może doprowadzić do znacznego przerzedzenia fryzury lub postępującego procesu łysienia. Jeśli nasze włosy nie chcą z jakiś powodów odrastać, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem skutecznego, niemal bezbolesnego i minimalnie inwazyjnego przeszczepu włosów systemem Smart Graft, który zyskał szerokie uznanie nie tylko wśród lekarzy naszej kliniki, ale specjalistów medycyny estetycznej na całym świecie. Jest to obecnie jedna z niewielu metod, która pozwala w tak szybki i prosty sposób na uzyskanie gęstej i naturalnie wyglądającej fryzury – nawet w przypadku pacjentów, którzy już całkowicie stracili nadzieję na jej powrót. Efekty zabiegu są spektakularne i długotrwałe – zamknięty i zaawansowany system pobierania i przechowywania włosów zwiększa ich przeżywalność po przeszczepie nawet do 98%. Jest to wynik, którego nie udało się uzyskać starszym systemom transplantacyjnym.

Jak zatem widać, istnieje wiele skutecznych sposobów na walkę z nadmiernym wypadaniem włosów. Jak najbardziej zachęcamy do konsultacji ze specjalistami z naszego gabinetu w Poznaniu, którzy pomogą dobrać najlepszą z możliwych metod leczenia. Więcej o metodach leczenia wypadania włosów znajdą Państwo tutaj: Wypadanie włosów – MediArt Clinic Poznań.