Jak walczyć z cellulitem?

ujedrnianie

Cellulit to problem, z którym boryka się ponad 85% kobiet na całym świecie – bez względu na kolor skóry, wagę czy też wiek. Najczęściej pojawia się na udach, pośladkach, ramionach i brzuchu, przyczyniając się do wielu kompleksów i poczucia braku atrakcyjności. Jak z nim walczyć?

Skąd się bierze cellulit?

Powstawanie tzw. pomarańczowej skórki zazwyczaj jest skutkiem zaburzeń równowagi hormonalnej, objawiających się nadmiarem estrogenów oraz niedoborem progesteronu. Cellulit to przede wszystkim przypadłość kobiet – wynika to z innego ułożenia adipocytów, czyli komórek magazynującej tłuszcze. U kobiet układają się one poziomo, natomiast u mężczyzn skośnie.

Skórka pomarańczowa powstaje także w wyniku czynników genredukcja_cellulituetycznych oraz, przede wszystkim, nieprawidłowej diety, siedzącego trybu życia, spożywania różnego rodzaju używek, gorących kąpieli i nadmiernego opalania, a także stosowania niektórych leków oraz środków antykoncepcyjnych. Cellulit zazwyczaj powstaje latami, dlatego walka z nim zazwyczaj jest długotrwała, wymaga też systematyczności.

Redukcja cellulitu w domowym zaciszu

Kobiety walczą ze skórką pomarańczową na wiele sposobów. Jedną z najbardziej skutecznych metod na pozbycie się cellulitu jest aktywny i zdrowy tryb życia. Wprowadzenie do diety warzyw i owoców, picie co najmniej 2 litrów wody dziennie oraz znalezienie czasu na kilka ćwiczeń powinno zredukować problem.

Kolejnym domowym sposobem na walkę z pomarańczową skórką są masaże. Podczas prysznica należy masować skórę specjalnym urządzeniem lub szorstką myjką. Cellulit nie lubi zimnej wody. Polewanie się na przemian zimną i ciepłą wodą poprawi krążenie. Aby terapia antycellulitowa była pełna, na koniec należy posmarować ciało profesjonalnymi kosmetykami wpierającymi walkę z cellulitem. Co istotne, działania takie mogą przynieść rezultaty tylko wówczas, gdy będą wykonywane regularnie.

sposoby-na-cellulitProfesjonalne sposoby na cellulit

Zdarza się też, że wyżej wymienione sposoby nie przynoszą wystarczających efektów. Wtedy warto rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, który wykonuje profesjonalne zabiegi antycellulitowe. Jednym z takich zabiegów jest lipoliza, która polega na wstrzykiwaniu w miejsca dotknięte cellulitem fosfatydylocholiny, czyli wyciągu z soi, która niszczy komórki tłuszczowe. Jeden zabieg powinien dać zadowalające efekty, widoczne już po 3 tygodniach. Kobiety, u których pomarańczowa skórka jest już w stadium zaawansowanym, mogą potrzebować do trzech takich zabiegów. Lipoliza jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, trwającym 30 minut.

Bez wątpienia, skórka pomarańczowa jest czymś, co zwalczyć pragnie każda kobieta dotknięta tą przypadłością. Jej redukcja jest na szczęście możliwa – można dokonać tego zarówno we własnym zakresie, jak i, gdy sposoby domowe nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów, w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.