Jak wyglądać pięknie pomimo upływu lat?

Z biegiem lat skóra traci jędrność i spada poziom jej nawilżenia. Jest to spowodowane zmniejszoną produkcją naturalnego kolagenu i elastyny.. Istnieje jednak kilka sposobów, które nie tylko mogą przyczynić się do spowolnienia procesu starzenia się skóry, ale również odwrócenia w pewnym stopniu jego skutków.

Naturalne sposoby na odmłodzenie skóry

Na kondycję skóry i ogólny jej wygląd wpływa przede wszystkim styl życia. Długotrwały stres i niedostateczna ilość snu sprawiają, że zaczynają pojawić się cienie i worki pod oczami, skóra matowieje i szarzeje oraz zarysowują się pierwsze zmarszczki. Warto więc zwrócić uwagę na to, by sen trwał przynajmniej 7-8 godzin. Dzięki temu cera będzie wyglądała na świeżą i wypoczętą. Nie można zapominać również o prawidłowej, zbilansowanej diecie, która dostarczy organizmowi wszystkich niezbędnych minerałów i witamin. Istotne jest również picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia – nie tylko w momentach uczucia pragnienia, ale w każdej dogodnej chwili. Młodym wyglądem mogą pochwalić się także osoby, które unikają wszelkiego rodzaju używek – palacze oraz nadużywający alkoholu o wiele szybciej podlegają procesom starzenia się ze względu na wysoką ilość toksyn w organizmie.

Pielęgnacja to podstawa

Aby spowolnić procesy starzenia się skóry, trzeba pamiętać także o jej codziennej pielęgnacji. W związku z tym niezbędne jest dobranie właściwych dla posiadanego rodzaju skóry kosmetyków. Warto pamiętać, że pełna codzienna pielęgnacja opiera się na oczyszczaniu, tonizowaniu, nawilżeniu i odżywianiu. Dobre i sprawdzone preparaty to podstawa. Najskuteczniejsze w hamowaniu procesu starzenia się skóry są kosmetyki wzbogacone witaminami A, C lub E, gdyż wpływają one na odnowę naskórka i stymulują włókna kolagenowe. Ponadto preparaty z kwasem hialuronowymwyciągiem z ogórecznika lub alg również wskazane są do odpowiedniej i skutecznej pielęgnacji.Pamiętać należy także o dokładnym oczyszczeniu cery przed snem z wszelkiego makijażu i zanieczyszczeń – w innym przypadku będzie niepotrzebnie obciążona, bez możliwości zregenerowania się podczas odpoczynku. Jednym z ważniejszych nawyków powinno być także stosowanie kremów z filtrem, które zapewnią skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wprowadzenie powyższych zaleceń do codziennego życia z pewnością pomoże w zachowaniu młodszego wyglądu na dłużej.

Zabiegi odmładzające

Co w sytuacji, gdy w porę nie zdążyło się zastosować do wymienionych zasad? Oczywiście nigdy nie jest na to za późno! Aby jednak pozbyć się dokonanych już zmian w procesie starzenia, najlepiej zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej, które w naturalny sposób poprawiają wygląd, odejmując zmarszczek i w efekcie również lat. Dzięki nim możliwe jest utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Za sprawą zabiegów medycyny estetycznej można między innymi poprawić owal twarzyujędrnić skórę czy też pozbyć się zmarszczek bez operacji plastycznych oraz jakiejkolwiek ingerencji skalpela. Bezinwazyjne zabiegi, jakie proponują kliniki gwarantują satysfakcję oraz widoczne efekty na długi czas.Zdrowy tryb życia związany z funkcjonowaniem i dietą, a także odpowiednie kosmetyki mogą skutecznie zapobiec zbyt wczesnemu pojawianiu się oznak starzenia. W zachowaniu młodości nie bez znaczenia pozostaje również medycyna estetyczna. Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi to nie wszystko – aby rezultaty się utrzymały, niezbędne jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Szukasz najlepszego zabiegu dla Twojej skóry? Umów się na konsultację w MediArt!