Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to prześwitujące naczynia krwionośne, widoczne na twarzy jako fioletowa lub brązowa plama.  Skutecznym sposobem korekcji cieni są zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną.

Kwas hialuronowy – skuteczny sposób na cienie pod oczami

Najczęściej stosowaną metodą na pozbycie plam pod oczami jest kwas hialuronowy. Zabieg ten jest bezpieczny i przynosi natychmiastowe efekty. Pozwala na redukcję sińców oraz zmniejsza zagłębienia pod okiem. Dzięki temu cała twarz wygląda na wypoczętą i zdrową. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest w miejscu pojawienia się cieni za pomocą cienkiej igły. Efekty utrzymują się rok i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Zbieg może być przeprowadzony u każdego pacjenta, jest bezbolesny i nie ma żądnych przeciwwskazań.

Przeszczep tłuszczu pod oczy

Kolejnym sposobem likwidacji cieni pod oczami jest lipofiling. Zabieg ten jest podobny do tego przy użyciu kwasu hialuronowego, jednak do wypełnienia problematycznej części twarzy używane są komórki tłuszczowe pacjenta. Lekarz pobiera tkankę tłuszczową z okolicy brzucha, bioder, pośladków lub ud. Następnie oczyszczana jest ona z zanieczyszczeń i podawana w wybrany fragment ciała. Zabieg ten staje się coraz bardziej popularny ze względu na wykorzystanie naturalnego wypełniacza. Należy go powtarzać w kilku seriach, co 3 do 6 miesięcy.

Odżywianie dzięki mezoterapii

Mezoterapia igłowa to kolejny zabieg, który pomoże w walce z cieniami pod oczami. Polega on na podaniu pod skórę małych ilości substancji, w formie płytkich zastrzyków. Dzięki temu w ostrzykiwane miejsce dostarczane są składniki odżywcze, które poprawiają kondycję skóry i usuwają sińce i przebarwienia. Zabieg ten wykonuje się co 6 miesięcy, aby podtrzymać efekt.

Peeling kontra cienie pod oczami

Mniej inwazyjną metodą likwidacja sińców pod oczami są peelingi rozjaśniające. Stosuje się w nich argininę oraz kwas mlekowy. Argininato substancja poprawiająca krążenie naczyń krwionośnych. Natomiast kwas mlekowy ma działanie rozjaśniające przebarwienia, uelastycznia skórę, złuszcza naskórek, zmniejszając widoczność zmarszczek i rozszerzonych porów. Peelingi powinno powtarzać się regularnie, aby utrzymać efekty. Medycyna estetyczna pozwala na skuteczne pozbycie się cieni wokół oczu. Najskuteczniejszym zabiegiem jest ten przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Warto także zwrócić uwagę na to, aby dostarczyć dużo witamin w codziennej diecie. Osoby cierpiące na sińce pod oczami powinny ograniczyć ilość spożycia soli oraz rzucić palenie. Istotna jest także odpowiednia długość snu, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego człowieka.