Jakie zabiegi medycyny estetycznej dla 40+?

Procesy starzenia są nieuniknione – codzienna pielęgnacja skóry i włosów, odpowiednia dieta czy aktywność fizyczna spowalniają je, jednak nie potrafią ich zatrzymać. Odpowiedzią dla osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu, może być medycyna estetyczna. Jakie zabiegi poleca się po 40. roku życia, czyli wtedy, gdy oznaki starzenia stają się już wyraźnie widoczne?

Zastrzyk młodości

Jednym z podstawowych i najczęściej wykonywanych zabiegów w tej grupie wiekowej jest mezoterapia, która polega na wprowadzeniu w dolne partie skóry specjalnej mieszanki składników odżywczych i stymulujących. Przykładem zastosowania tej metody może być tzw. bezoperacyjny lifting twarzy, który w bezbolesny sposób prowadzi do zredukowania wiotkości skóry, wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia twarzy i odzyskania jej zdrowego, młodego wyglądu. W przypadku tego zabiegu istnieje możliwość wykorzystania osocza własnej krwi – mowa o mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Wśród jego zalet można wskazać chociażby zmniejszone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych oraz zdumiewające, szybkie efekty odmładzające. Przykładem innego zabiegu, który w skuteczny sposób może przynieść pożądane rezultaty, jest z pewnością liposukcja strzykawkowa. Pozwala usunąć tkankę tłuszczową gromadzącą się na przykład w okolicach pleców, brzucha, talii, bioder czy klatki piersiowej. Wykonany zabieg pomaga odzyskać estetyczny kontur sylwetki, zdrowy i jędrny wygląd skóry, a także zredukować tzw. „lokalną otyłość”.

Hit wśród zabiegów odmładzających

W wyniku naturalnych procesów zachodzących w organizmie na ciele po czterdziestym roku życia mogą pojawić się różnego rodzaju przebarwienia. Znaczną poprawę samopoczucia i satysfakcję z własnego wyglądu można osiągnąć poprzez zabiegi, które pozwalają na ich łatwe usunięcie. Za przykład może posłużyć Dermamelan – metoda polegająca na użyciu specjalnej maski i kremu depigmentacyjnego. To rozwiązanie pozwala pozbyć się piegów, plam wątrobowych czy większości rodzajów przebarwień. Zabieg jest całkowicie naturalny i bezbolesny, może być również wielokrotnie powtarzany.

Piękny uśmiech = młoda twarz

Dobrym pomysłem dla osób „po czterdziestce” może okazać się również wybielanie zębów. Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech jest jedną z najbardziej rzucających się w oczy rzeczy, przez które ocenia się atrakcyjność fizyczną. To szybki, bezbolesny, bezpieczny a przy tym skuteczny sposób na osiągnięcie zauważalnej poprawy swojej aparycji. Istnieje kilka metod przeprowadzania zabiegu – najczęściej stosuje się jednak lampy halogenowe lub LED. Warto wiedzieć, że laserowe wybielanie zębów wymaga jedynie jednorazowej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Ponadto jego efekty są bardzo trwałe – mogą utrzymywać się nawet kilka lat. Z medycyną estetyczną niesłusznie wiąże się wiele mitów. W rzeczywistości metody, którymi się posługuje, są w większości przypadków naprawdę mało inwazyjne, a do tego naturalne. Prowadzą też do szybkiego uzyskania satysfakcji z własnego wyglądu. Być może warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują gabinety medycyny estetycznej, by przekonać się jak w łatwy sposób pomóc swojej urodzie.