Licówki – kiedy warto się na nie zdecydować?

piekne zebyCzasy, w których istniały podstawy do tego, by wstydzić się swojego uśmiechu słusznie minęły. Dzisiejsze rozwiązania stosowane w stomatologii estetycznej pozwalają zapomnieć o problemach z uzębieniem niezależnie od tego, jakie jest ich źródło. Przykładem są licówki, które potrafią odmienić każdy niepewny uśmiech na szczery i szeroki jak nigdy dotąd!

Czym są licówki?

W stomatologi licówkami nazywa się ceramiczne lub porcelanowe płatki przyklejane na przednią część zębów. Za ich pomocą można osiągnąć spektakularne efekty, które zupełnie odmienią wizerunek osoby poddającej się tej metodzie poprawiania uśmiechu. Mogą być stosowane na pojedyncze zęby lub całe łuki, jednak z reguły przykleja się je maksymalnie od jedynek do czwórek. Ich założenie jest wykluczone u osób obgryzających paznokcie, cierpiących na bruksizm, próchnicę czy wady zgryzu, bo istnieje wówczas ryzyko ich odklejenia. W takich przypadkach wykorzystuje się inne metody poprawiające estetykę uzębienia.

W jakim celu się je stosuje?

Z licówek chętnie korzystają osoby chcące zmienić barwę zębów. Wiadomo bowiem, że nie każdy może poszczycić się równomierną kolorystyką uzębienia, a jeśli ta jest wyraźnie zaburzona w miejscach widocznych, może bardzo przeszkadzać pacjentowi.

Ich zastosowanie umożliwia także nieznaczną korektę ustawienia zęba czy zmianę jego kształtu na dłuższy bądź szerszy. To doskonała metoda dla wszystkich tych, którzy chcą pozbyć się nieestetycznych szpar, drobnych pęknięć oraz bruzd. Licówki w wyglądzie do złudzenia przypominają naturalne zęby, jednak są niepodatne na działanie próchnicy, ścieranie, a także przebarwienia.

Jak przebiega zabieg?

W zależności od liczby oraz sposobu wykonania licówek dostosowanego do oczekiwań pacjenta, ten będzie musiał odbyć od 2 do około 4 wizyt w gabinecie stomatologicznym. Przyklejenie płatków musi być poprzedzone wywiadem, podczas którego stomatolog upewnia się czy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu – wymaga on bowiem, by wszystkie zęby były wcześniej wyleczone i wybielone. Kolejnym krokiem będzie zrobienie wycisku i symulacji pozwalającej na dobranie odpowiedniego koloru i kształtu nowego uzębienia.

Na kolejnej wizycie pacjent otrzymuje tzw. makietę nowego uśmiechu, czyli próbny model, który nosi się przez kilka dni celem określenia czy taki wygląd licówek na pewno odpowiada osobie poddającej się zabiegowi. Jeśli pacjent nie zgłasza żadnych obiekcji, przystępuje się do szlifowania lub matowienia zębów, a następnie właściwego umocowania nakładek. Robi się to za pomocą cementu o odpowiadającej licówkom kolorystyce, do którego przytwierdza się płatki i utwardza przy użyciu specjalnej lampy. Nadmiar cementu jest usuwany, a zęby poleruje się w celu uzyskania jednolitej powierzchni.

Jakich efektów można się spodziewać?

Słynny hollywoodzki uśmiech to chyba najlepsze określenie efektów zabiegu. Każdy poddający się mu pacjent i pacjentka będzie się szeroko uśmiechać, bo jego zęby zostaną poddane całkowitej metamorfozie. Poza ujednoliceniem ich kolorystyki będzie można zapomnieć o nieestetycznych szparach, przebarwieniach czy delikatnych wykrzywieniach.

Każdy zasługuje na to, by cieszyć się życiem bez żadnego skrępowania. Licówki sprawią, że osoby dotychczas stroniące od uśmiechania się będą znajdować wiele nowych okazji, by to robić. Należy jednak zadbać o to, by poddawać się zabiegom wyłącznie w specjalistycznych placówkach dysponujących wykwalifikowanym personelem, który wykona swoją pracę z należytą precyzją.

Marzysz o pięknym uśmiechu? Zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje! W naszej ofercie posiadamy najwyższej jakości licówki ceramiczne Platinum. Zobacz efekty przeprowadzonych przez nas zabiegów.