Lifting twarzy – na czym polega?

zabieg nawilżający Poznań

Odmładzanie twarzy jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dostępnych jest wiele nieinwazyjnych zabiegów, które pozwalają na uporanie się ze skutkami starzenia się skóry i dają efekty porównywalne z chirurgicznym liftingiem twarzy. Przedstawiamy nieinwazyjne metody napinania skóry, z których skorzystasz w MediArt Clinic w Poznaniu.

Na czym polega lifting twarzy?

Wraz z wiekiem następuje stopniowe osłabienie włókien kolagenowych w skórze. Już po 25. roku życia można zauważyć pierwsze oznaki starzenia się skóry. Najczęściej jednak problem z widoczną utratą napięcia tkanek pojawia się po 35. roku życia. W takiej sytuacji wiele osób rozważa poddanie się zabiegowi liftingu twarzy.

Słowo „lifting” pochodzi od angielskiego słowa lift, czyli podnoszenie, unoszenie, dźwiganie. Lifting twarzy to zabieg, którego celem jest napięcie skóry i zniwelowanie skutków starzenia, takich jak zmarszczki i zwiotczenia.

Klasyczny lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, wykonywany pod narkozą przez chirurga plastycznego. Polega na nacięciu skóry w kilku niewidocznych punktach twarzy (skronie, linia włosów, za uchem) i jej naciągnięciu. Nadmiar skóry jest usuwany. W miejscach nacięć zakładane są szwy, które usuwa się po kilku dniach. Chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem inwazyjnym, wymagającym krótkiej hospitalizacji i kilkutygodniowej rekonwalescencji. Dla wielu osób taka procedura jest zbyt dużym wyrzeczeniem, dlatego chętnie decydują się na nieinwazyjne metody liftingu twarzy, które są w stanie zapewnić zbliżone efekty.

Mało inwazyjne metody liftingu twarzy

Medycyna estetyczna dysponuje wieloma skutecznymi alternatywami dla klasycznego liftingu twarzy. Są to procedury szybkie, niewymagające długiej rekonwalescencji i przynoszące długoterminowe efekty.

Wolumetryczny lifting twarzy

Wolumetria polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego wypełniacz (najczęściej kwas hialuronowy) w głębokie warstwy skóry. Wypełniane są te obszary twarzy, które utraciły jędrność i napięcie. Wolumetryczny lifting twarzy pozwala m.in. na podniesienie opadających policzków, wypełnienie „doliny łez”, wymodelowanie żuchwy i podbródka. Zamiast kwasu hialuronowego w zabiegu tym można zastosować własną tkankę tłuszczową – zabieg ten nosi nazwę mikrolipofillingu. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej pobierana jest w znieczuleniu miejscowym i podawana pod skórę w podobny sposób, jak kwas hialuronowy. Materiał jest biologicznie kompatybilny, dzięki czemu nie ma ryzyka wystąpienia uczulenia ani stanu zapalnego po zabiegu.

Lifting twarzy bez skalpela SonoQueen

W zabiegu SonoQueen wykorzystano innowacyjną technologię ultradźwiękową HIFU (High Intensity Focused Ultrasound). Podczas procedury nie stosuje się ani igieł, ani skalpela. Ultradźwięki przenikają przez skórę, docierając do głębokich warstw tkanek: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Mechanizm działania liftingu HIFU opiera się na pobudzaniu odnowy włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za napięcie skóry. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe, ale nasilają się w ciągu kilku miesięcy, prowadząc ostatecznie do głębokiego liftingu twarzy, utrzymującego się latami.

Lifting twarzy nićmi

Lifting nićmi to zabieg przy użyciu neutralnych dla organizmu nici, które wprowadzane są bezpośrednio pod skórę. Mogą być to nici z materiału w pełni absorbowanego przez organizm lub nici nierozpuszczalne. Efekty liftingu nićmi widoczne są niemal od razu po zabiegu i utrzymują się przez kilka lat. Zabieg powoduje natychmiastowe uniesienie, ujędrnienie i wyostrzenie rysów twarzy i szyi, redukuje nadmiar skóry, a dodatkowo aktywuje naturalną rewitalizację skóry.

Wskazania do liftingu twarzy

Lifting twarzy to zabieg dla osób, które chcą uzyskać efekt wyraźnego odmłodzenia twarzy. Wskazaniami do zabiegu są: 

  • zwiotczenia skóry, 
  • głębokie zmarszczki, 
  • utrata jędrności i sprężystości skóry. 

Wszelkie metody liftingu bez skalpela to rozwiązania, pozwalające na uniknięcie poważnych dolegliwości bólowych, długiego okresu rekonwalescencji czy blizn pozabiegowych.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat bezinwazyjnych metod liftingu twarzy, umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.