Liposukcja bez skalpela

W czasach, gdy coraz więcej czasu poświęca się tematom dotyczącym tego, jaką rolę pełni obecnie wygląd, zgrabna sylwetka stała się marzeniem niejednej osoby. Czasami jednak dieta i ćwiczenia fizyczne nie dają pożądanych efektów, dlatego z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Na czym polega zabieg lipoplastyki strzykawkowej i w jakim celu się go stosuje?

Czym jest liposukcja?

Liposukcja to nowoczesny zabieg polegający na usuwaniu nadmiaru tłuszczu z trudno dostępnych miejsc. Polecana jest szczególnie w przypadku tworzenia tzw. podwójnego podbródka oraz nieestetycznie wyglądających fałdów tworzących się w okolicach żuchwy. Przy jej pomocy wymodelować można także okolice kolan, pośladków, brzucha, talii, ramion oraz wzgórka łonowego u kobiet. Zabieg liposukcji odradzany jest szczególnie kobietom w ciąży i osobom przyjmującym leki zmniejszające krzepliwość krwi. Czynnikami dyskwalifikującymi poddanie się lipolastyce są także choroby autoimmunologiczne i nowotworowe.

Liposukcja strzykawkowa – rewolucyjny zabieg

Liposukcja strzykawkowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, co ogranicza negatywne dla niektórych pacjentów, skutki stosowania narkozy. Każdorazowo zabieg poprzedza także wprowadzenie w tkankę tłuszczową dużej objętości roztworu, który ma zadanie obkurczenie naczyń krwionośnych. Następnie lekarz wprowadza pod skórę cienką kaniulę oraz strzykawkę, którą odprowadzany jest nadmiar tłuszczu. Zabieg ten różni od klasycznej liposukcji tym, że tłuszcz usuwany jest w mniejszych ilościach, bez wykorzystania pompy, co zmniejsza negatywne odczucia i strach pacjentów. Całość trwa od około 2 do 4 godzin w zależności od miejsca i ilości tłuszczu, która jest redukowana.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Jako że zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, rekonwalescencja także nie trwa długo. Pacjenci przez tydzień po poddaniu się liposukcji przyjmują zapisany osłonowo antybiotyk przez lekarza. W okresie od 2 do 4 tygodni należy także nosić opatrunek uciskowy założony w miejscu, które poddawano redukcji po to, by zapobiec tworzeniu skrzepów i przyspieszyć obkurczanie skóry. Liposukcja strzykawkowa przynosi nadzwyczajne efekty, zauważalne już po pierwszym zabiegu, kiedy ustąpi pierwotny obrzęk tkanek. Lepsze rezultaty zauważalne są u osób o napiętej i elastycznej skórze. W drodze do osiągnięcia zgrabnej sylwetki i perfekcyjnego wyglądu pomagają zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym szybko i w nieinwazyjny sposób pozbyć się można nadmiaru tłuszczu. Poddanie się zabiegowi liposukcji strzykawkowej i zauważalne na pierwszy rzut oka wyniki staną się źródłem satysfakcji i pewności siebie. To prawdziwa rewolucja w świecie medycyny estetycznej, która pozwoli każdej osobie uwolnić się od dręczących ją problemów i wydobyć z niej naturalne piękno.