Medycyna estetyczna latem – jakie zabiegi są dozwolone?

Lato to pora roku, która sprzyja regeneracji skóry. Szczególnie podczas wakacji wszystkim zależy na dobrym wyglądzie, ponieważ właśnie wtedy w letnich ubraniach odsłania się więcej ciała. Gabinety medycyny estetycznej oferują bogaty wybór zabiegów. Sprawdź jakie mogą być wykonywane, a jakie nie w okresie intensywnego działania promieni słonecznych.

Młoda skóra na lato

Słoneczna pora roku sprawia, że częściej niż zwykle mruży się oczy i marszczy czoło. Tworzące się od tego zmarszczki na twarzy utrwalają się jeszcze mocniej poprzez działanie słońca. Dodatkowo skóra po kilku dniach opalania staję się wysuszona i cieńsza. Niezależnie od pory roku, również i latem można zdecydować się na usuwanie zmarszczek przy użyciu kwasu hialuronowego. Substancja ta naturalnie występuje w organizmie i wpływa na odpowiednie nawilżenie skóry, jej gładkość, sprężystość i elastyczność. Ten krótki zabieg gwarantuje natychmiastowe wygładzenie zmarszczek i bruzd oraz opóźnienie procesu starzenia się. W zależności od kondycji skóry, efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.Promienną i młodą cerę można także uzyskać poprzez zastosowanie toksyny botulinowej. Wstrzyknięta w wybrane miejsca spłyca istniejące zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych. Substancja ta wykorzystywana jest także do leczenia nadpotliwości. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej skutecznie ogranicza potliwość skóry w takich miejscach jak pachy czy dłonie. Jest to więc idealne rozwiązanie w upalne dni.

Piękna w bikini

Latem wyjątkowo zależy nam na zgrabnej i wymodelowanej sylwetce. Idealnym rozwiązaniem dla osób z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Interalipoterapia jest nieinwazyjnym, krótkim zabiegiem, który cechuje się większą skutecznością niż popularna liposukcja. Zabieg ten wykonywany jest przy użyciu innowacyjnego produktu Aqualyx, który wprowadzony pod skórę skutecznie rozpuszcza nagromadzone komórki tłuszczowe. Ta niechirurgiczna metoda usuwania miejscowego tłuszczu rzeźbi i kształtuje sylwetkę, usuwając problem wielu kobiet jakim jest cellulit.

Skóra bez przebarwień

Nadmiar promieni słonecznych jest także sprawcą wielu przebarwień pojawiających się na skórze. Wysoka temperatura powoduje również to, że u osób z cerą tłustą nasila się jeszcze bardziej wydzielanie sebum, a na twarzy pojawiają się wypryski. Sposobem, który rozwiązuje problem przebarwień i nadmiernej produkcji sebum jest zabieg Dermamelan. Gwarantuje on redukcję przebarwień oraz widoczną poprawę kondycji skóry. Innowacyjny zabieg depigmentacyjny, charakteryzuje się tym że jest bezpieczny i bezbolesny. Może zatem być stosowany przez osoby z każdym rodzajem skóry, przez cały rok.

Jakich zabiegów nie wolno robić latem?

Zabiegi medycyny estetycznej w okresie letnim należy wybierać rozsądnie. Z uwagi na duże ryzyko pojawienia się oparzeń i przebarwień skóry, nie powinno wykonywać się głębokich i średnio głębokich peelingów oraz serii zabiegów laserowych. Działają one silnie złuszczająco, odsłaniając kolejne warstwy naskórka. Laserowa depilacja mocno podrażnia skórę, która po zabiegu wymaga unikania bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Inny laserowy zabieg – zamykanie naczynek może wchodzić w reakcje z pigmentem skóry oraz uniemożliwia ekspozycję na słońcu. Dlatego lepiej zdecydować się na nie po wakacjach.Mitem jest, że podczas intensywnego działania promieni słonecznych nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów medycyny estetycznej. Istnieje wiele opcji poprawy kondycji skóry i ciała, z których nie trzeba rezygnować podczas lata. Odpowiednie dobrane procesy regeneracyjne skóry poprawiają nie tylko wygląd ale i samopoczucie.