Medycyna estetyczna – nie bój się zmian

Rytuały mające na celu poprawę wyglądu stosowane były już w starożytności. Z czasem zabiegi te rozwijały się i współcześnie ludzie mają dostęp do ogromnej ilości kosmetyków i środków potrafiących odjąć kilkanaście lat. W XX wieku wyróżniony został dział medycyny zajmujący się poprawą wyglądu, czyli medycyna estetyczna.

 

Popularność gabinetów medycyny estetycznej

Rynek medycyny estetycznej rozwija się bardzo szybko. Rozwój technologii sprawia, że oferta gabinetów medycyny estetycznej stale się powiększa. Coraz więcej osób decyduje się na poprawę wyglądu i otwarcie się do tego przyznaje. Wiele znanych aktorów, piosenkarzy, dziennikarzy czy celebrytów, zarówno polskich jak i zagranicznych nie kryje tego, że skorzystali z takiej możliwości. Ludzie zdają sobie sprawę, że atrakcyjny wygląd pomaga na przykład w znalezieniu dobrej pracy. Chcą także być atrakcyjni dla swoich partnerów, a także dla samych siebie. Zmiany w nastawieniu do tego sposobu poprawy wyglądy wynikają także z tego, że pacjenci mają większy dostęp do informacji na ten temat oraz większą dostępność do zabiegów. Powstaje dużo gabinetów medycyny estetycznej, w których pracują profesjonalni i wykwalifikowani lekarze. Oferta jest także tańsza niż w przypadku chirurgii plastycznej, dlatego może sobie na nie pozwolić więcej osób. Dodatkowo dzisiejsze zabiegi medycyny estetycznej rozwiązują problemy, które dawniej usunąć można było tylko poprzez operację plastyczną przy użyciu skalpela. Dzięki temu mają one mniej inwazyjny charakter, są bezpieczniejsze i nie pozostawiają blizn, a także eliminują ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. Większość metod poprawy wyglądu nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wymaga rekonwalescencji, a pacjent zauważa natychmiastowe efekty.

Najskuteczniejsze zabiegi

Medycyna estetyczna ma za zadanie przywrócenie młodego wyglądu oraz korekcję drobnych mankamentów urody. Wykorzystywany jest do tego między innymi kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze człowieka. Ta naturalna substancja pozwala na usunięcie zmarszczek, poprawienie konturu twarzy, korekcję nosa czy wypełnienie ust. Jest w pełni bezpieczna i nie powoduje uczuleń oraz nie pozostawia żadnych śladów. Osoby, które chcą poprawić kondycję skóry twarzy, skorzystać mogą z zabiegu laserem, który jest mniej inwazyjny od metod stosowanych w chirurgii plastycznej. Za jego pomocą wygładzić można blizny potrądzikowe czy zamknąć naczynka. Laser wykorzystywany jest także do kształtowania ciała i redukcji cellulitu. Medycyna estetyczna to alternatywa dla chirurgii plastycznej. Wiele niedoskonałości ciała, a co za tym idzie i samoocenę, można poprawić za pomocą oferowanych zabiegów. Dzięki przystępnym cenom na odrobinę luksusu może pozwolić sobie każdy.