Młode dłonie od zaraz

Dłonie, jako jedna z najczęściej odkrytych części ciała, powinny być piękne i zadbane. Jednak nie zawsze takie są. Dlaczego tak się dzieje? Dlatego, że codziennie narażone są na działanie wielu czynników zewnętrznych, które powodują ich wysuszanie. Dłonie nie posiadają także warstwy tłuszczu, która zabezpieczałaby je przed nadmierną utratą wody.

Dlaczego należy pielęgnować dłonie?

jak_odmłodzić_dłonieDłonie są wizytówką człowieka, często zdradzają wiek, a czasem także wykonywaną profesję. Mają na to wpływ nie tylko czynniki genetyczne związane z procesem starzenia. W dużej mierze odpowiedzialne są również warunki atmosferyczne. Skóra narażona jest na podrażnienia zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Wiatr czy mróz bardzo wysuszają naskórek, a także powodują jej zaczerwienienie. Dlatego tak ważne jest zakładanie ciepłych rękawiczek w mroźne dni. Podobnie szkodliwe są promienie UV. Nawet w pochmurny dzień skóra narażona jest na promieniowanie słoneczne, które powoduje szorstkość dłoni.Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na wygląd dłoni jest praca. Proste czynności takie jak zmywanie naczyń, kontakt ze środkami czyszczącymi podczas sprzątania czy nawet farbowanie włosów mają negatywny wpływ na kondycję skóry dłoni. Podczas wykonywania prac domowych warto założyć więc gumowe rękawiczki, które stworzą barierę ochronną. Co ciekawe, dłonie narażone są na wysuszenie także podczas zwykłego mycia rąk. Kupując mydło należy zwrócić uwagę by było delikatne i nie wysuszało skóry. Najlepiej stosować takie o odczynie 5,5, czyli takim najbardziej zbliżonym do pH skóry.

Jak dbać o dłonie?

Pielęgnacja dłoni na co dzień jest bardzo ważna. Najważniejsze jest systematyczne nawilżanie skóry. W tym celu trzeba stosować krem do rąk, który zapobiegnie nadmiernemu parowaniu wody z zewnętrznych warstw naskórka. Dodatkowe zawarte w nim substancje dostarczą w głąb skóry niezbędne składniki odżywcze. Wybierając krem warto zwrócić także uwagę na to, aby zawierał filtry UV, chroniące dłonie przed promieniami słonecznymi. Na kondycję skóry dłoni dobry wpływ ma także peeling, wykonywany raz w tygodniu. W tym celu można skorzystać już z gotowych produktów lub przygotować go samemu, stosując mieszankę na bazie cukru i oliwy. Preparat najlepiej nakładać okrężnymi ruchami, masując w ten sposób dłoń, co wpłynie korzystnie na ukrwienie rąk.

Pielęgnacja dla wymagającej skóry

Dla niektórych osób codzienna pielęgnacja i nawilżanie dłoni to za mało, aby mieć gładkie i zadbane ręce. W tym przypadku warto pomyśleć o szybkim i bezbolesnym zabiegu odmładzającym dłonie. Kuracja na bazie kwasu hialuronowego przewidziana jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek na dłoniach, jednocześnie przywracając im odpowiedni koloryt, jędrność i sprężystość. Polega ona na wstrzyknięciu substancji pod skórę, a następnie równomiernym jej rozprowadzeniu. Efekt pięknych i młodych dłoni można zobaczyć natychmiast. Natomiast rezultat zabiegu utrzymuje się nawet do 6 miesięcy, a każdy kolejny przedłuża czas jego trwania.Dbanie o dłonie jest ważne, ponieważ ta część ciała jest najbardziej narażona na różne czynniki powodujące starzenie. Odpowiednia pielęgnacja pomoże cieszyć się pięknymi i zadbanymi rękoma. Jednak jeżeli to nie wystarcza, warto sięgnąć po pomoc i skorzystać z zabiegu