Modelowanie owalu twarzy. Bezinwazyjne usuwanie podwójnego podbródka

wolumetria

Z upływem czasu skóra traci swe naturalne właściwości: jędrność, sprężystość i gładkość. Zaczyna stawać się obwisła, naznaczona zmarszczkami, pojawia się tzw. ,,drugi podbródek”. Na kondycję skóry wpływ ma nie tylko upływ czasu, lecz także czynniki zewnętrzne, tryb życia, dieta, kosmetyki, których używamy.

Widząc pierwsze oznaki starzenia skóry, sięgasz zapewne po preparaty, specjalistyczne kosmetyki, próbujesz zapobiec temu, co nieuniknione. Twoje zabiegi nie zawsze przyniosą takie efekty, na jakie liczysz, ale wiedz, że możesz zrobić coś więcej. Medycyna estetyczna wciąż się rozwija, a swą ofertę poszerza o nowe zabiegi, które pomagają zachować młodość na dłużej. Twój podwójny podbródek nie jest już problemem, którego nie możesz rozwiązać. Wystarczy, że sięgniesz po zabieg lipolizy.

Zabieg lipolizy – dla kogo i na co?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest niezawodnym sposobem na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pleców, bioder, a także twarzy, dlatego idealnie nadaje się do likwidacji tzw. podwójnego podbródka. Jednocześnie terapia pozwala osiągnąć doskonałe efekty w przypadku redukcji cellulitu. Lipoliza stała się zabiegiem modelującym sylwetkę, a przy tym ujędrniającym i wygładzającym skórę. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji, która niszczy komórki tłuszczowe (zostają rozpuszczone, ulegają rozpadowi i zostają wydalone z organizmu). Preparat, który użyty jest do iniekcji, to wyciąg z soi, fosfatydylocholina redukująca cellulit i tkankę tłuszczową. Jeśli więc zmagasz się z nieposkromionym tłuszczem na plecach, brzuchu, pośladkach, albo dręczy Cię fakt posiadania dwóch podbródków, skorzystaj z niechirurgicznego sposobu jego usuwania.

Jak wygląda zabieg usuwania tkanki tłuszczowej?

Wyciąg z soi wstrzykiwany jest w wybrane miejsca, gdzie powstaje kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej. Wprowadzony preparat rozkłada tkankę tłuszczową, co sprawia, że tłuszcz zostaje uwolniony do krwi, a następnie wydalony z organizmu. Skóra staje się napięta i gładka, a nierówności i fałdki, jak podwójny podbródek, znikają. Zabieg ostrzykiwania trwa około pół godziny, a bezpośrednio po iniekcji może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie, swędzenie lub malutkie krwiaki. Wszystkie te skutki uboczne to naturalne symptomy rozpadu tkanki tłuszczowej, które ustępują samoistnie. Po zabiegu należy zrezygnować na pewien czas z intensywnej aktywności fizycznej i uczęszczania na basen. Niestety, nie każdy może poddać się zabiegowi lipolizy. Przeciwwskazaniami są:

  • choroby wątroby/nerek,
  • infekcje skórne w miejscu wykonywania zabiegu,
  • problemy z krzepliwością krwi,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • nadwaga,
  • alergia na soję.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegu?

Zazwyczaj wykonuje się 3 zabiegi w 6-8 tygodniowych odstępach, jednak już po pierwszym widać efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jednak warto wykonywać zalecane masaże, które pomogą ,,wydalić” rozbite komórki tłuszczowe. Miejsca poddane lipolizie powinno być traktowane z ostrożnością, chronione aż do momentu zagojenia. Lipoliza iniekcyjna nie powoduje efektu jo-jo, a to oznacza, że raz usunięty tłuszcz nie wróci na swoje miejsce. Zabieg nie pozostawia na skórze zniekształceń i nie niesie ryzyka powikłań. Trzeba jednak pamiętać, że lipoliza nie jest sposobem na odchudzanie, a jedynie modelowanie sylwetki, dlatego nie będzie przeprowadzona u osób ze znaczną nadwagą.

Nie martw się drugim podbródkiem, umów się na wizytę w naszej klinice i dowiedz się, czy lipoliza iniekcyjna jest dla Ciebie! Zajrzyj na stronę https://mediartclinic.pl/o-nas/.