Oczy szeroko otwarte. Sposoby korekty opadających powiek

plastyka powiekOpadające powieki mogą ograniczać pole widzenia, a jednocześnie bywają nieestetyczne. Czasem zdarza się, że utrudniają makijaż i sprawiają, że wyglądamy na osoby zmęczone, smutne i starsze niż w rzeczywistości.

Nie jesteśmy jednak zupełnie bezbronni, ponieważ medycyna estetyczna proponuje nam szereg zabiegów, które pomogą uporać się z problemem opadających powiek. Na dodatek sposobów jest więcej niż jeden! Jak więc możemy poprawić ,,jakość spojrzenia” i sprawić, że w końcu otworzymy szeroko oczy?

Botox, czyli toksyna botulinowa na opadające powieki

Choć botox kojarzy nam się najczęściej z niwelowaniem zmarszczek, okazuje się również pomocny w usuwaniu innego problemu, a mianowicie opadających powiek. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej przynosi natychmiastowe efekty, które mogą utrzymywać się nawet pół roku. Podanie botoksu w okolice czoła podniesie nieco brwi i powieki, a wstrzyknięcie go w okolice oka sprawi, że mięśnie zaczną pracować zupełnie inaczej, ponieważ toksyna hamuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Toksyna botulinowa na opadające powieki to pierwsza propozycja zabiegowa dla wszystkich, którzy chcą spojrzeć na świat szeroko otwartymi oczami.

Ultradźwięki na kłopoty z powiekami

Jeśli z jakichś przyczyn nie chcesz bądź nie możesz skorzystać z botoksu, wypróbuj zabieg korygowania opadających powiek za pomocą ultradźwięków. Sono Queen wykorzystuje skoncentrowaną falę ultradźwiękową, co pozwala osiągnąć efekt bezoperacyjnego liftingu. Dzięki zabiegowi dochodzi do regeneracji zwiotczałych włókien kolagenowych, a także obkurczania tkanek. Procesy te zachodzą na kilku poziomach: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej oraz powięzi mięśniowej. Sono Queen pomaga zlikwidować nadmiar skóry na powiekach, ale także spłyca zmarszczki, redukuje tkankę tłuszczową, ujędrnia, rozświetla skórę. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ parametry wiązki ultradźwiękowej są pod stałą kontrolą i mogą być regulowane zgodnie z potrzebami. Rezultaty zabiegu widoczne są niemal natychmiast, na pełną satysfakcję należy poczekać około trzech miesięcy. Efekty utrzymują się nawet przez kilka lat, dlatego nie musisz obawiać się, że zaistnieje potrzeba wykonania kolejnego zabiegu w krótkim czasie. Jeśli jednak masz życzenie, możesz powtarzać procedurę 2-3 razy do roku.

Plastyka powiek

Urządzenie Plasmage to innowacyjny aparat działający w oparciu o wytwarzaną wiązkę plazmy. Wysoka temperatura, która towarzyszy procesowi powstawania plazmy, prowadzi do odparowania nadmiaru skóry oraz jej obkurczenia, co powoduje uniesienie. Pierwsze efekty zabiegu widać po zejściu opuchlizny, czyli na drugi dzień po przeprowadzeniu kuracji. Gdy znikną strupki, czyli około tygodnia po zabiegu, efekty pogłębiają się, aby utrwalić się po miesiącu. Plastyka powiek Plasmage to alternatywa dla osób, które stronią od metod chirurgicznych. Procedura trwa od 20 do 45 minut, pacjent otrzymuje znieczulenie, dlatego nieprzyjemne doznania ograniczone są do minimum.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu korekty powiek

Zanim zdecydujemy się na zabieg korekty powiek konieczna jest konsultacja. Istnieją przeciwwskazania do wykonania poszczególnych zabiegów, dlatego należy upewnić się, że dana procedura jest właśnie dla nas. Przeciwwskazaniami są:

  • schorzenia skóry,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • infekcje w miejscu poddawanym zabiegowi,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • choroby nowotworowe,
  • problemy z krzepliwością krwi.

Umów się na konsultację z naszym specjalistą, a dowiesz się, jak skorygować opadające powieki bezpiecznie, bezboleśnie i trwale. Zajrzyj do nas!