Piękny uśmiech – najlepsza wizytówka

Piękne i zdrowe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Zadbany uśmiech to ozdoba, która posiada ogromną siłę. Ten gest pozytywnie wpływa na samopoczucie. Równocześnie poprawia zdrowie i atrakcyjność drugiej osoby. Sprawia, że człowiek jest pozytywniej odbierany przez otoczenie.

Znaczenie uśmiechu

Z anatomicznego punktu widzenia uśmiech jest grymasem. Od wieków uważany był jako lek na wiele chorób. Jego korzystny wpływ dla organizmu wykorzystuje się w leczeniu problemów zdrowotnych zarówno fizycznych jak i psychicznych. Udowodniono naukowo, że osoby, które często się uśmiechają są nie tylko lepiej odbierani przez społeczeństwo, ale także żyją dłużej. Podczas śmiania się organizm wydziela hormony szczęścia – endorfiny, które oprócz poprawy samopoczucia, pomagają zmniejszyć ból. Uśmiech działa relaksująco na organizm człowieka, zmniejsza negatywne skutki stresu, rozluźniając napięcie mięśniowe i obniżając ciśnienie krwi. Ponadto 15 minut śmiechu pozwala spalić 50 kcal, a także działa odmładzająco, pobudzając mięśnie twarzy i poprawiając elastyczność skóry. Oprócz wielu korzyści zdrowotnych, uśmiech wpływa również na kształtowanie wizerunku. Osoby uśmiechnięte są postrzegane jako bardziej atrakcyjne i cieszą się większą sympatią otoczenia. Uznaje się je jako bardziej kreatywne i pewne siebie. Obdarzane są większym zaufaniem, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nie należy również zapominać o tym, że śmiech potrafi być zaraźliwy, a uśmiech bywa często odwzajemniany.

Piękne zęby – czyli jakie?

Najważniejszą kwestią uśmiechu są proste i białe zęby. Liczy się nie tylko ich wygląd, ale także to, aby były zdrowe i mocne. Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwoli uniknąć takich chorób jak próchnica, nadwrażliwość, stany zapalne dziąseł czy erozja szkliwa. Odpowiednio dobrane produkty pomogą wzmocnić szkliwo, chronią przed szkodliwym działaniem kwasów i nie powodują podrażnień. Istotne jest także regularne kontrolowanie stanu zębów u dentysty. Taka wizyta powinna odbyć się minimum raz do roku. W utrzymaniu pięknego uśmiechu ważna jest także zdrowa dieta. Musi ona zawierać składniki, które odpowiadają za strukturę zębów, czyli wapń znajdujący się głównie w mleku i kefirach. Żółty ser zapobiega rozwojowi próchnicy, a brokuły chronią przed paradontozą. Aby unikać przebarwień należy ograniczyć palenie papierosów oraz spożywanie kawy, herbaty i kolorowych napojów gazowanych. Ozdobą pięknego uśmiechu są także zadbane i nawilżone usta.

Jak przeprowadzić metamorfozę uśmiechu?

Osoby, które nie są zadowolone ze swojego naturalnego uzębienia lub oczekują szybkich i spektakularnych efektów, mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i stomatologii estetycznej. Kształt zębów można zmienić zakładając tymczasowo na nie aparat. Jeżeli to nie wystarczy stomatologia oferuje licówki i implanty, które na stałe sprawią, że zęby będą idealnie proste. Dużą popularnością cieszą się również nowoczesne metody stomatologicznego wybielania zębów. Efekt takiego zabiegu jest widoczny natychmiast, a rezultat bardziej zadowalający niż w przypadku stosowania past o działaniu wybielającym. Medycyna estetyczna oferuje również cyfrowe projektowanie uśmiechu DSD. Zabieg ten jest precyzyjnie zaplanowany, co pozwala na wykreowanie w pełni zadowalającego klienta i naturalnego efektu.Uśmiech jest istotnym elementem kreowania wizerunku człowieka, dlatego bardzo ważna jest praca nad jego zdrowiem i wyglądem. Proste i zadbane zęby potrafią całkowicie odmienić wygląd twarzy. Warto też jak najczęściej wykorzystywać jego moc i uśmiechać się do innych ludzi. Poprawia to humor również osobom przebywającym w otoczeniu.