Polka w gabinecie medycyny estetycznej

Korzystanie z usług gabinetów medycyny estetycznej w ostatnich latach w Polsce stało się bardzo popularne. Nie jest to już temat tabu, a do poprawiania urody przyznaje się coraz więcej osób, w tym również znane z telewizji i gazet gwiazdy. Także Polki chętnie korzystają z zabiegów poprawiających wygląd.

Kto korzysta z zabiegów?

Według badań w Polsce najczęściej klientkami gabinetów medycyny estetycznej są panie w wieku od 30 do 40 lat. Wierzą one w skuteczność zabiegów pod warunkiem, że zostaną wykonane przez doświadczonego lekarza. Większość pań uważa także, że 35 – 45 lat to najlepszy okres na wykonanie pierwszego z nich. Jednocześnie można zauważyć, że coraz więcej młodych Polek w wieku 19 – 29 lat interesuje się tematem poprawiania urody i przyznaje się, że chętnie skorygowałoby kształt nosa czy powiększyło usta. Posiadają one także większą wiedzę na temat medycyny estetycznej i są bardziej świadome tego, że poprawa wyglądu podniesie komfort ich życia.

Jakie usługi gabinetów medycyny estetycznej są najpopularniejsze?

Polki chcą wyglądać jak gwiazdy, dlatego często wybierają takie same zabiegi jakimi były one poddawane. Szczególnie w okresie przedświątecznym można zauważyć wzrost zainteresowania usługami z zakresu medycyny estetycznej. Imprezy firmowe, spotkania rodzinne i sylwester sprawia, że Polki chcą wypaść przed innymi jak najlepiej. Często też panie proszą o bony na zabiegi odmładzające jako prezent na Gwiazdkę. A jakie zabiegi cieszą się największą popularnością wśród polskich kobiet? Otóż na pierwszym miejscu od kilku lat znajdują się peelingi. Kobiety często też decydują się na rynoplastykę, czyli korekcję nosa, plastykę powiek i zastrzyki z botoksu. Równie popularne jest niechirurgiczne usuwanie tkanki tłuszczowejzabiegi laserowe i mezoterapia.

Jak rozpoznać dobry gabinet?

Wybierając gabinet medycyny estetycznej Polki zwracają przede wszystkim uwagę na to czy pracuje tam doświadczony lekarz. Ważny jest także wygląd pomieszczenia. Nowoczesna aranżacja i sprzęt oraz miła obsługa sprawiają, że dana klinika jest godna zaufania wśród klientów. Dużo Polek decydując się na zabieg bierze pod uwagę także promocje i atrakcyjne ceny. Wśród Polek głównym problemem dermatologicznym i estetycznym są widoczne na twarzy niedoskonałości takie jak zmiany trądzikowe czy rozszerzone naczynka. Problemem jest także szybkie starzenie się skóry i utrata jędrności. Podstawą w trosce o skórę powinna być jej codzienna pielęgnacja. Dokładny demakijaż, stosowanie przez cały rok kremów z filtrem przeciwsłonecznym i regularne nawilżanie skóry. Bez tego zabiegi z medycy estetycznej przyniosą efekty o wiele mniej widoczne i krócej trwające.

Umów się na konsultację ze specjalistą MediArt!