Popękane naczynka – dlaczego pękają i jak się ich pozbyć

rozszerzone naczynkaPopękane naczynka to jedna z najpopularniejszych, a przy tym najtrudniejszych dolegliwości skórnych do usunięcia. Skóra naczynkowa wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza zimą gdy warunki panujące za oknem nasilają ich występowanie – problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Dowiedz się o nich więcej i ciesz się piękną cerą!

 

Co warto wiedzieć o naczynkach?

Rozszerzone naczynka potocznie nazywane są ,,pajączkami”, jednak ich poprawne określenie to teleangiektazje. Nasza skóra jest silnie unaczyniona – poprzez działanie czynników takich jak ciepło i zimno naczynia te stale się kurczą lub rozszerzają. Z powodu różnych nieprawidłowości dochodzi do ich trwałego rozszerzenia, a wtedy są widoczne gołym okiem tuż pod powierzchnią skóry. Problem ten dotyczy zwłaszcza cery naczynkowej, której naczynia są wyjątkowo słabe i mało odporne. Osoby z takim typem skóry powinny wyjątkowo dbać o pielęgnację swojej cery, gdyż jej brak w przyszłości może doprowadzić do pojawienia się trądziku różowatego lub alergii.

Najczęstsze powody pękania naczynek

rozszerzone naczynkaNajczęstszymi przyczynami owej przypadłości jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, predyspozycje genetyczne, nadciśnienie tętnicze czy zmiany hormonalne. Jednak zmiany na skórze najczęściej pojawiają się w okresie zimy, gdy pod wpływem mrozu czy silnego wiatru naczynia włosowate rozszerzają się, zwiększając ich przepuszczalność. Skóra przeżywa tzw. “szok termiczny”, a takie osłabienie przy jednoczesnym występowaniu niekorzystnych czynników wywołuje stany zapalne.

Jak usunąć rozszerzone naczynia krwionośne?

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji można zapobiec powstawaniu i pogłębianiu tego typu zmian skórnych. Ważne jest stosowanie w tym przypadku odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do cery naczynkowej, zwłaszcza tych z filtrami UV,witaminami PP oraz C. Zimą, aby zabezpieczyć skórę, warto stosować kremy półtłuste, a nawet tłuste. W celu poprawy krążenia w żyłach głębokich i w naczynkach włosowatych zaleca się pół godziny dziennie przeznaczyć na dowolną aktywność fizyczną. Wówczas kondycja skóry będzie zauważalnie lepsza. Również poprzez wzbogacenie diety w produkty bogate w witaminę C dojdzie do wzmocnienia ścianek naczyń krwionośnych, dzięki wytworzeniu potrzebnego skórze kolagenu.

Jeśli jednak pragniesz natychmiastowej redukcji rozszerzonych i pękniętych naczyń krwionośnych odwiedź gabinet medycyny estetycznej i rozpocznij leczenie. Tutaj do Twojej dyspozycji znajdziesz urządzenie VeinWave, które dostarczając kontrolowaną dawkę wysokiej częstotliwości (RF) za pomocą mikroskopijnej igły podgrzewa osłabione i uszkodzone naczynka, tym samym zamykając je. W przeciwieństwie do innych metod taki zabieg daje natychmiastowe i zauważalne efekty.

Dla osób posiadających cerę naczynkową, a co za tym idzie widoczne i rozszerzone naczynia krwionośne, priorytetem powinien być odpowiedni dobór kosmetyków, chroniących ich wyjątkowo wrażliwą skórę. Odpowiednia pielęgnacja połączona z możliwościami medycyny estetycznej z pewnością sprawi, że problem ten przestanie być uciążliwy.