Poznaj najlepsze zabiegi przeciwzmarszczkowe!

zabieg na zmarszczkiWalka ze zmarszczkami nie należy do łatwych zadań, często niestety “amatorskie terapie” i profilaktyka nie wystarczają do utrzymania gładkiej, niedotkniętej śladem czasu skóry. Na szczęście na ratunek przychodzą nam gabinety medycyny estetycznej, które w swojej ofercie posiadają skuteczne i coraz bardziej nowoczesne zabiegi.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki

Do zachowania młodego i promiennego wyglądu niezbędna jest systematyczna pielęgnacja. Jednak jeżeli ze względu na nadmiar obowiązków zaniedbałaś tę sferę, a na Twojej twarzy widnieją już pierwsze oznaki starzenia – nie wpadaj w panikę! Zmarszczki mogą zostać w znacznym stopniu zredukowane dzięki popularnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym z nich jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym pozyskiwanym z organizmu pacjenta i wstrzykiwanym przez cienką igłę do skóry. Z uwagi na autologiczny charakter zabiegu, jest on całkowicie bezpieczny i nie wywołuje alergii. Cechuje się również dużą skutecznością, ponieważ jego efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu.

lifting twarzyDo niwelowania drobnych zmarszczek zalecany jest też peeling chemiczny, który wnika w różne warstwy skóry i poprzez złuszczanie usuwa część naskórka, tym samym wygładzając drobne zmarszczki.

Nieco bardziej inwazyjnym z kolei, lecz od lat popularnym zabiegiem, jest wszczepienie nici liftingujących. Rozpuszczając się pobudzają one powstawanie kolagenu, dzięki czemu cera staje się delikatna i jednolita.

Najnowocześniejsze rozwiązania medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki – w związku z tym zakres dostępnych w jej ramach usług nieustannie poszerza się o coraz bardziej nowoczesne i efektywne zabiegi. Jednym z tego typu rozwiązań jest ThermiRF oparty na technologii fal radiowych. Polega on na masowaniu określonej partii ciała za pomocą specjalnej głowicy, która wysyłając ciepło pobudza produkcję kolagenu i rewitalizuje skórę. Doskonałe działanie liftingujące posiada również Harmony ClearLift – innowacyjny, który w przeciwieństwie do tradycyjnych metod, obejmuje również warstwy znajdujące się pod skórą właściwą. Przebiega on dwuetapowo – po pierwsze nakłuwanie skóry, po drugie – aplikacja energii cieplnej do jej wnętrza. W ten sposób tworzą się pod nią tzw. punkty koagulacji stymulujące włókna kolagenu do odnowy. Kolagenogeneza może być również aktywowana poprzez wiązkę fal ultradzwiękowych – metoda ta wykorzystywana jest m.in. w SonoQueen.

zabiegi na twarz

Efekty zabiegu SonoQueen

Prowadząc zdrowy tryb życia możemy przeciwdziałać tworzeniu się zmarszczek. Czasami jednak “domowe” sposoby zawodzą, a na naszej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia. Jest to niekorzystne dla każdego z nas, jednak dzięki dobrodziejstwom medycyny estetycznej, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Nowoczesne zabiegi takie jak SonoQueen, Harmony Clearlift czy ThermiRF zredukują zmarszczki w mgnieniu oka.