Przygotuj swoje ciało na lato!

zabiegi na cialoJuż niewiele czasu zostało do rozpoczęcia wakacji, a to oznacza tylko jedno… przedsezonowy alarm urodowy! Co roku każdy stara się przygotować do letniego sezonu, w którym ze względu na formy spędzania wolnego czasu i wysokie temperatury trzeba będzie pokazać nieco więcej ciała. To właśnie teraz kompleksy urastają do rangi największych problemów, jednak istnieje skuteczny sposób na ich rozwiązanie: medycyna estetyczna!

Peelingi przed opalaniem

Złuszczanie martwego naskórka i dogłębne oczyszczenie skóry przed opalaniem? Świetny pomysł! Dokładnie tak zadziałają peelingi chemiczne, których efektem jest rozjaśniona i wygładzona skóra o zdrowym wyglądzie. Najczęściej stosuje się je na twarz, jednak możliwe jest także wykonanie zabiegów na pozostałych częściach ciała. Ich istota polega na nałożeniu na wybrane partie ciała preparatu, którego stężenie dobierane jest do problemu z jakim zmaga się dana osoba. Następnie łagodzi się jego działanie substancją łagodzącą, która ma działanie przeciwzapalne i nawilżające. Po takiej sesji należy unikać słońca przez około 3 tygodnie, a przed każdym wyjściem na dwór smarować się kremem z wysokim filtrem.

Redukcja tkanki tłuszczowej

medycyna estetycznaNie od dziś wiadomo, że największe kompleksy wywołuje nadmiar tkanki tłuszczowej, której pozbycie się jest nierzadko kłopotliwe. Warto więc zdecydować się na którąś z ofert zabiegów medycyny estetycznej i zmniejszyć objętość problematycznego obszaru swojego ciała, a przy tym widocznie go ujędrnić.

Jednym z najpopularniejszych, mało inwazyjnych zabiegów jest liposukcja występująca w wersji strzykawkowej, laserowej i wodnej. Liposukcja strzykawkowa polega na pobraniu nadmiaru komórek tłuszczowych za pomocą nowoczesnej kaniuli Millenium. Liposukcja laserowa LipoLife 3G to szybsza i bardziej precyzyjna od poprzedniej metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej specjalną sondą będącą przekaźnikiem promieni laserowych działających bezpośrednio na komórki tłuszczowe. BodyJet Evo jest z kolei niemal nieinwazyjną metodą polegającą na delikatnym wypłukiwaniu komórek tłuszczowych wodą. Napęd urządzenia można dostosować indywidualnie do pacjenta, zwiększając jego komfort w czasie zabiegu.

Liposukcja nierozerwalnie wiąże się z zabiegiem nazywanym Lipofilling. To właśnie tak nazywa się metoda polegająca na pobraniu od pacjenta komórek tłuszczowych i wypełnieniu nimi określonych miejsc, po odpowiednim przygotowaniu substancji. To naturalny efekt uzyskany dzięki preparatowi biokompatybilnemu z organizmem osoby poddającej się zabiegowi. Lipofilling pozwala zapomnieć o dwóch problemach podczas jednej wizyty.

Thermi RF jest z kolei rewolucyjną technologią wykorzystującą iniekcyjną radiofrekwencję do pozbycia się wielu kompleksów. Jeden z jej pięciu programów pozwala między innymi na modelowanie sylwetki. Urządzenie to wysyła bowiem fale radiowe, które dzięki ustawieniu temperatury wynoszącej około 70 stopni mogą zredukować tkankę tłuszczową pacjenta. Zabieg ten jest innowacyjny, w pełni bezpieczny, a poza tym trwa nie więcej niż godzinę.

Redukcja cellulitu i rozstępów

Cellulit i rozstępy to kolejni najwięksi wrogowie kobiet. Skoro ani skórka pomarańczowa, ani jasne pręgi nie są pożądane na damskim ciele, to jak sobie z nimi poradzić?

Na cellulit z pewnością pomoże lipoliza – innowacyjny zabieg polegający na ostrzykiwaniu miejsc poddanych zabiegowi specjalną substancją zwaną fosfatydylocholiną, czyli wyciągiem z soi. Aplikowana na głębokość tkanki tłuszczowej stopniowo ją niszczy, dlatego pierwsze efekty są widoczne po upływie 3 tygodni. Czasem do zredukowania pomarańczowej skórki wystarczy jedna sesja, jednak niekiedy należy odbyć więcej wizyt.

depilacjaRozstępy to kompleks, z którym żadne kremy nie poradzą sobie tak dobrze, jak zabiegi medycyny estetycznej. Można się ich pozbyć dzięki poddaniu się zabiegowi wykorzystującemu nowoczesne urządzenie INFINI RF. To aparatura wyposażona w 49 mikroigieł, wywołująca pożądane efekty zarówno poprzez nakłuwanie skóry, jak i wytwarzanie energii cieplnej.Podgrzewa wyłącznie skórę właściwą, nie uszkadzając tym samym jej wierzchniej warstwy. Skutecznie usuwa rozstępy, a poza tym doskonale radzi sobie z ujędrnieniem określonych części ciała.

Depilacja SHR Pro

Ostatnim elementem, o którym trzeba pamiętać w czasie przedwakacyjnych przygotowań jest zadbanie o gładkie ciało i bynajmniej nie chodzi o jego jędrność, a zbędne włoski. Codzienna depilacja jest uporczywym problemem, dlatego warto pozbyć się ich raz, a dobrze. Pozwala na to depilacja laserowa SHR Pro, która jest połączeniem działania lasera i pulsowania światła. Ciepło emitowane przez laser niszczy mieszki włosowe nie sprawiając pacjentowi bólu i pozwalając mu cieszyć się długotrwałymi efektami.

Nie każdy jest zadowolony z wyglądu swojego ciała – zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu letniego, ale dzięki medycynie estetycznej każdy może być! Nowoczesne metody pozwalają na pozbycie się wielu kompleksów, których zredukowanie zwykle nie trwa dłużej niż godzinę. To czas, który warto poświęcić dla pięknego wyglądu i przeżycia wspaniałych wakacji pozbawionych skrępowania.