Rozstępy to wróg niemal każdej kobiety – teraz możesz się go pozbyć dzięki Termoliftingowi RF

Rozstępy to, obok cellulitu, największy problem kobiet, który zaburza estetykę ich skóry. Te wrzecionowate pasma pojawiają się najczęściej w okolicach ud, pośladków, brzucha, piersi oraz ramion i stanowią przyczynę kompleksów wielu pań. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem problemu jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, a zwłaszcza termolifting RF.

Rozstępy – przyjrzyjmy się problemowi bliżej

Rozstępy powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia skóry albo jej osłabienia. To z kolei przyczynia się do zerwania sieci włókien kolagenowych i elastynowych, które tworzą główną strukturę skóry. Rozstępy początkowo mają różowo-czerwony odcień, ale z czasem przybierają biały kolor. Mogą też przypominać blizny.

Pojawienie się rozstępów następuje najczęściej wraz z gwałtowną zmianą wagi – zarówno jej utratą jak i przybraniem masy. Często pojawiają się w fazie dorastania, gdy młoda osoba szybko rośnie. Kolejnym okresem, gdy kobieta jest na nie narażona, jest ciąża. Na pojawienie się rozstępów wpływ ma również otyłość oraz zaburzenia hormonalne. Inne przyczyny to wpływ czynników genetycznych i zaburzenia funkcjonowania tkanki łącznej.

Zabieg Termoliftingu – jak to działa?

Lifting termiczny to zabieg łączący dwie techniki – nakłuwania i emisji fal radiowych, które podgrzewają skórę i pobudzają ją do naprawy. Specjaliści z MediArt Clinic w Poznaniu rekomendują go jako niezwykle precyzyjny, efektywny i bezpieczny. Podczas zabiegu wykorzystywane jest nowoczesne urządzenie INFINI RF, które jako jedyny tego rodzaju sprzęt posiadający 49-mikroigłową głowicę, pobudza skórę nie tylko energią cieplną, lecz także nakłuwaniem. Prowadzi to do pobudzenia włókien kolagenowych do regeneracji, co wpływa na niwelowanie rozstępów. Zabieg trwa zwykle ok. 30 minut, przebiega bezboleśnie i nie wiąże się z następstwami w postaci rekonwalescencji. W trosce o komfort bardziej wrażliwych pacjentów, którzy mogą odczuwać pewien dyskomfort wywołany nakłuciami, podaje się znieczulenie miejscowe. Warto pamiętać, że najlepsze efekty można otrzymać powtarzając zabieg 2 lub 3 razy w zachowaniu miesięcznych przerw, choć widoczne zmiany można zaobserwować już po pierwszym termoliftingu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • implanty,
  • choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry,
  • rany,
  • bliznowce,
  • zakłócenia krzepnięcia krwi,
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Jeśli nie dotyczą cię żadne z wyżej wymienionych problemów, możesz śmiało poddać się zabiegowi Termoliftingu RF i zniwelować rozstępy na swojej skórze. Teraz możesz dać sobie szansę na przywrócenie jej piękna. Sprawdź dobroczynne działanie liftingu termicznego na swojej skórze!  Więcej informacji dostępnych jest tutaj: Termolifting RF – MediArt Clinic.