Skuteczna walka z przebarwieniami

Piękna twarz, a już zwłaszcza zadbana i zdrowo wyglądająca cera, jest podstawą, jeśli chodzi o nasz wygląd. To właśnie codzienna pielęgnacja skóry twarzy może wyraźnie poprawić aparycję na naszą korzyść. Każdy z nas mimochodem ocenia drugiego człowieka na podstawie wyglądu – to automatyczne zachowanie, od którego nie da się uciec.

retexture bright peel

To właśnie pierwsze wrażenie, które powstaje w przeciągu kilkunastu sekund, może rzutować na postrzeganie naszej osoby przez innych ludzi. Czy jednak chwilowe niedoskonałości powstałe na naszej twarzy mają na zawsze przypiąć nam łatkę zaniedbanej osoby? Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom – na pewno nie!

Przebarwienia twarzy

To właśnie zadbana skóra twarzy jest naszą wizytówką, jeżeli chodzi o wygląd. Dlatego każdy z nas – niezależnie od swojego wieku czy też płci – dokłada wszelkich starań, aby zawsze wyglądać jak najlepiej. Niestety, czasami nasze starania nie przynoszą widocznych rezultatów. Zamiast promiennej i świeżej cery – mamy problemy z zaczerwienieniami, trądzikiem, zaskórnikami, a wreszcie przebarwieniami. Te ostatnie są najtrudniejsze do usunięcia. I choć piegi mogą niekiedy dodawać nam urody – to niestety nie zawsze tak jest. Zbyt duża liczba przebarwień – zwłaszcza na twarzy bądź ramionach – może powodować obniżenie naszej atrakcyjności. Nie bez powodu mówi się, że co za dużo to niezdrowo.

Przebarwienia powstają najczęściej na skutek zaburzenia procesu wydzielania melaniny. Barwnik ten jest odpowiedzialny za kolor naszej skóry. Jego nieprawidłowe wydzielanie przez nasz organizm powodowane jest zbyt dużą eksploatacją skóry na słońcu, nie zachowując przy tym odpowiednich zabezpieczeń. Niektóre przebarwienia znikają samoistnie – inne towarzyszą nam przez całe życie.

Domowe leczenie przebarwień

Jeśli Twoje przebarwienia nie zaliczają się do tych trwałych, to możesz spróbować pozbyć się ich domowymi sposobami. Pamiętaj jednak o tym, aby z niczym nie przesadzać. Przy problemach z kolorytem twarzy warto stosować przede wszystkim peeling – dzięki niemu możesz skutecznie złuszczyć martwy naskórek, a dodatkowo oczyścisz twarz z nadmiaru sebum i innych niedoskonałości. Możesz przy tym wspierać się domowymi maseczkami. Taką maseczkę możesz wykonać z rozgniecionych owoców czerwonej porzeczki, a także odrobiny cytryny – po 15 minutach należy zmyć ją dokładnie z twarzy. Równie ważny w codziennej pielęgnacji jest krem rozjaśniający – stosuj go rano, a także wieczorem. Pamiętaj, aby przy jego zakupie zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy ma w swoim składzie witaminę A.

Skuteczna moc jednego zabiegu

W naszej klinice oferujemy państwu wykonanie zabiegu, który skutecznie niweluje problem niechcianych i nieestetycznych przebarwień pojawiających się na twarzy. Nasz w pełni innowacyjny Retexture Brite Peel to terapia, która znacząco rozjaśni powstałe przebarwienia, a przy tym skutecznie ujędrnia i uelastycznia cerę. Dzięki temu skóra znów odzyska nie tylko swój młody wygląd, lecz także promienny koloryt. Taka holistyczna terapia wybielająco-ujędrniająca pokona każdy rodzaj przebarwień – niezależnie od przyczyny ich powstania. Wielu specjalistów rekomenduje taki zabieg w przypadku wyrównania kolorytu skóry, którego najczęstszymi defektami są przebarwienia posłoneczne, hormonalne, a także pozapalne. Jeśli dodatkowo zależy Ci na przywróceniu jędrności skóry – to trafiłaś w idealne miejsce!

Nie zapomnij odwiedzić naszej kliniki MediArt Clinic w Poznaniu. Z nami na pewno uzyskasz idealną sylwetkę, a także zadbasz o twarz i całe swoje ciało! Zrób dobry krok w stronę piękna!