Smart Graft – idealny sposób na wydłużenie i zagęszczenie Twoich włosów.

Smart Graft - Mediartclinic Poznań

Łysienie to problem, który może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet, choć zazwyczaj mężczyzn dotyka w większym stopniu. Przyczyny łysienia mogą być różnorodne i zależą od wielu czynników, takich jak genetyka, wiek, choroby, stres, dieta, styl życia, a także stosowanie niektórych leków.

Rozwiązaniem dla osób borykających się z łysieniem może być Smart Graft. Smart Graft to nowoczesny zabieg, który charakteryzuje się wysoką skutecznością, naturalnymi efektami i małą inwazyjnością.

Co to jest graft?

Graft to pojedynczy mieszek włosowy (z ang. follicular unit – FU), wraz z cebulkami i gruczołem łojowym. Jeden graft nie zawsze oznacza jednego włoska – w zależności od obszaru jeden graft może zawierać od 1 do 4 włosów. Podczas przeszczepu włosów, graft wraz z tkanką skórną jest pobierany z tylnej części głowy pacjenta (przeważnie). Jest to obszar, który jest najbardziej odporny na łysienie, dlatego pobrane stamtąd grafty są najtrwalsze.

Fakty i mity na temat przeszczepu włosów Smart Graft

Mimo, że przeszczep włosów z wykorzystaniem technologii Smart Graft cieszy się coraz większą popularnością nie brakuje mitów na jego temat. W tym artykule postaramy się rozwiać najważniejsze z nich.

Przeszczep włosów Smart Graft jest bolesny – fakt czy mit?

To mit! Przeszczep włosów Smart Graft jest zabiegiem bezbolesnym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu z wykorzystaniem technologii Smart Graft zostaną mi blizny – fakt czy mit?

To jest mit. Technologia Smart Graft pozwala na pobieranie pojedynczych jednostek włosowych bezpośrednio z obszaru dawczego, bez konieczności wycinania całego płata skóry. Dzięki temu blizny po zabiegu są minimalne I praktycznie niewidoczne gołym okiem. Małe punkciki, z których zostały pobrane grafty szybko się goją I nie pozostawiają trwałych śladów.

Przeszczep włosów Smart Graft trwa kilkanaście godzin – fakt czy mit?

To zależy od wielu czynników, takich jak liczba potrzebnych graftów, obszar transplantacji, technika przeszczepu czy doświadczenie specjalisty. Ogólnie rzecz biorąc, przeszczep włosów z wykorzystaniem technologii Smart Graft jest mniej inwazyjny niż tradycyjne metody przeszczepu. Smart Graft łączy w sobie tradycyjną metodę przeszczepu włosów FUE z systemem automatycznego pobierania i przetwarzania jednostek włosów, co minimalizuje ryzyko uszkodzenia graftów i zwiększa prawdopodobieństwo przyjęcia się przeszczepu nawet do 98%. Umożliwia to również pobranie i przeszczepienie większej liczby graftów w krótszym czasie (średnio 4-6h).

Efekty utrzymują się krótko i mogą wyglądać nienaturalnie – fakt czy mit?

To kolejny mit. Efekty przeszczepu włosów smart graft są bardzo naturalne i trwałe. Finalny rezultat widoczny jest po czasie od kilku miesięcy do roku.

Smart Graft to bardzo drogi zabieg – fakt czy mit?

Smart Graft nie należy do najtańszych zabiegów, jednak finalna cena zależy od kilku czynników takich jak ilość włosów, które należy przeszczepić czy stopień łysienia. Na koszt zabiegu wpływa liczba graftów (im ich więcej, tym wyższa cena), doświadczenie lekarza przeprowadzającego zabieg, poziomu zaawansowania technologicznego zastosowanego sprzętu, a nawet lokalizacji kliniki. Zapraszamy na konsultację do kliniki MediArt Clinic w Poznaniu – nasi specjaliści chętnie przedstawią szczegóły procedury i koszt.

Smart Graft to zabieg tylko dla mężczyzn – fakt czy mit?

To mit! Przeszczep włosów Smart Graft jest skuteczną metodą leczenia łysienia zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ważne, aby przed podjęciem decyzji o zabiegu skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieją przeciwskazania do jego wykonywania.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat zabiegu zapraszamy do lektury Smart Graft – rewolucyjny przeszczep i transplantacja włosów.