Thermolifting RF – bezpieczne rozwiązanie wielu problemów

termoliftingMimo sięgania po botoks, kwas hialuronowy i specjalistyczne nici, medycyna estetyczna nadal poszukuje coraz lepszych, bezpieczniejszych i skuteczniejszych rozwiązań dla pacjentek i pacjentów, którzy chcą się cieszyć jędrną i gładką skórą, pozbawioną zmarszczek, blizn i rozstępów. Jedną z najnowszych ze stosowanych w Polsce metod jest innowacyjny thermolifting RF.

Jeden zabieg, wiele korzyści

Komu specjaliści polecają thermolifting RF? Zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy chcieliby subtelnie poprawić swój wygląd. Nie muszą się oni obawiać zbędnej ingerencji w naturalną równowagę biologiczną swojej skóry, ponieważ działające pod nią ciepło oraz mikroigły zwalczają problem, ale nie pozostawiają po sobie żadnego innego śladu. Jeżeli nie należy się do którejś z kategorii objętych przeciwwskazaniami, takimi jak ciąża, zaburzenie krzepnięcia krwi, ryzyko wystąpienia skutków ubocznych również jest znikome.

Ciepło i nakłuwanie

thermoliftingDziałanie urządzenia do przeprowadzania zabiegu polega na emitowaniu fal radiowych, które wnikają pod skórę i podgrzewają kolagen, a co za tym idzie, pobudzają go do odnowy. Docierają na ściśle określoną głębokość, a mechanizm precyzyjnie dostosowuje temperaturę do potrzeb konkretnej pacjentki. Dzięki temu zewnętrzna warstwa naskórka nie jest ani trochę naruszona, a cała energia skupia się na wewnętrznym działaniu. Jednocześnie regeneracja włókien kolagenowych jest intensyfikowana poprzez nakłuwanie mikroigłami.

Na jakie problemy?

Ta nowatorska technologia znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i wszystko wskazuje na to, że będzie dobrym sposobem na coraz większą liczbę problemów. Na ten moment stosuje się ją przede wszystkim do odmładzającego liftingutwarzy, szyi, dekoltu i dłoni, jak również zwalczania blizn i rozstępów na piersiach, ramionach, udach oraz biodrach. Działa destrukcyjnie na wszelkiego rodzaju zmarszczki, a przy tym doskonale ujędrnia skórę. Jest również często polecana osobom zmagającym się z uporczywą nadpotliwością.

Przebieg zabiegu

lifting nieinwazyjnyChoć proces może się wydawać skomplikowany, tak naprawdę trwa bardzo krótko i nie jest bolesny. Osoba poddająca się zabiegowi otrzymuje miejscowe znieczulenie, następnie lekarz aplikuje energię RF do wskazanych miejsc. Zmienia przy tym głębokość wnikania fal, w zakresie od 0,5 do 3,5 milimetra, adekwatnie do indywidualnych potrzeb. Całość trwa średnio pół godziny, a właściwie jedynym skutkiem ubocznym bywa rumień, który znika po maksymalnie 2 dniach. Efekt jędrnej, odmłodzonej i gładkiej w dotyku skóry jest zauważalny na pierwszy rzut oka, a utrwala go powrót do kliniki 2-3 razy, z minimum miesięcznym odstępem.

Thermolifting RF nie daje sztucznego efektu, ani nie jest inwazyjny. Powinien się nim zainteresować każdy, kto stawia na bezpieczeństwo oraz gwarantowaną skuteczność i chciałby w nowoczesny sposób pozbyć się zmarszczek, rozstępów czy blizn.