TOP 3 zabiegi na blizny potrądzikowe

leczenie tradziku

Ponieważ blizny potrądzikowe najczęściej znajdują się na twarzy, stanowią poważny problem estetyczny. Dla wielu osób są przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny. Na szczęście w bogatym repertuarze zabiegów medycyny estetycznej znajduje się wiele takich, które mogą pomóc w wyraźnym spłyceniu blizn potrądzikowych. Przedstawiamy trzy metody, po które często sięgamy w MediArt Clinic.

Czy można całkowicie usunąć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe to tzw. blizny zanikowe (atroficzne). Powstają na skutek ciężkiego przebiegu choroby trądzikowej. Najczęściej pojawiają się na twarzy, ale też na plecach czy na dekolcie. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na wyraźną redukcję blizn potrądzikowych. Niestety nie zawsze udaje się usunąć te niedoskonałości całkowicie. W terapii blizn potrądzikowych stosujemy różne zabiegi. Często łączymy ze sobą kilka skutecznych procedur. Plan leczenia zawsze ustalamy indywidualnie – w zależności od takich czynników, jak: głębokość blizn, wielkość obszaru objętego niedoskonałościami czy moment powstania blizny. Kompleksowa terapia może sprawić, że blizny potrądzikowe staną się niewidoczne.

Laser na blizny potrądzikowe

Metodę usuwania blizn potrądzikowych, którą należy wymienić w pierwszej kolejności, jest laseroterapia. Zabieg wykonuje się przy pomocy lasera frakcyjnego. Celem tego urządzenia jest pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych w skórze. Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych polega na wytworzeniu wielu mikroskopijnych uszkodzeń w skórze, które „zmuszają” organizm do rozpoczęcia procesu odnowy. Na obszarze poddawanym zabiegowi tworzą się nowe i silne włókna kolagenowe oraz elastynowe, które są niezbędne do poprawy jakości i struktury skóry.

Działanie lasera na blizny potrądzikowe świetnie uzupełnia zabieg osoczem bogatopłytkowym. Jest to preparat pozyskany z własnej krwi pacjenta, który wspomaga procesy naprawcze, zachodzące w skórze – stymuluje odbudowę naskórka i dostarcza skórze sporej dawki substancji odżywczych. Aplikuje się go metodą mezoterapii igłowej.

Lipofilling – sposób na wypełnienie blizn zanikowych

Lipofilling to nic innego, jak przeszczep tkanki tłuszczowej. Materiał do zabiegu pozyskuje się podczas liposukcji – w MediArt Clinic stosujemy mało inwazyjne metody, które nie wymagają narkozy, a jedynie znieczulenie miejscowe. Tłuszcz poddawany jest specjalnym procesom, które przygotowują go do podania podskórnego. Wyizolowane komórki tłuszczowe są następnie wstrzykiwane do rejonów, gdzie występują deficyty tkankowe. Własny tłuszcz działa jak wypełniacz, wyrównując powierzchnię blizny. Dodatkowo poprawia strukturę i elastyczność skóry. Skuteczność zabiegu jest bardzo wysoka – około 70% przeszczepionego tłuszczu utrzymuje się w skórze trwale, a 30% ulega wchłonięciu w ciągu 6 miesięcy. Po lipofillingu zaleca się wykonanie karboksyterapii (mezoterapii dwutlenkiem węgla), aby dotlenić komórki tłuszczowe i spotęgować efekty lipotransferu.

Linerase – regenerujący zabieg na blizny potrądzikowe

Linerase to kolejny iniekcyjny zabieg na blizny, polegający na ostrzykiwaniu skóry preparatem na bazie kolagenu. Procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Liczba wkłuć jest mniejsza niż w przypadku klasycznej mezoterapii igłowej. Preparat jest wprowadzany do skóry za pomocą cienkiej kaniuli. Kolagen wnika w warstwy skóry i rozpoczyna procesy regeneracyjne. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta i nawilżona, a blizny potrądzikowe mniej widoczne. Seria zabiegów na blizny daje trwałe rezultaty. W celu osiągnięcia maksymalnych wyników zaleca się powtarzanie zabiegu od 2 do 4 razy z 2-tygodniowymi odstępami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat metod usuwania blizn potrądzikowych, umów się na konsultację z naszymi specjalistami w poznańskiej klinice MediArt Clinic.