TOP 4 najpopularniejszych technik modelowania ust w 2023 roku

W dzisiejszych czasach modelowanie ust stało się niezwykle popularnym zabiegiem estetycznym. Klienci poszukują coraz to nowszych i bardziej efektywnych metod, aby osiągnąć idealny wygląd swoich ust. W dzisiejszym wpisie omówimy najpopularniejsze techniki modelowania ust w 2023 roku oraz to, jak możemy je łączyć i wykorzystywać, żeby uzyskać jak najlepsze efekty.

Dlaczego decydujemy się na modelowanie ust?

Zanim przejdziemy do omówienia konkretnych technik, warto zastanowić się, dlaczego coraz więcej osób decyduje się na modelowanie ust. Oczywiście pierwszą odpowiedzią, która nam przychodzi na myśl jest chęć powiększenia ust i nadanie im pełniejszego kształtu. Zabieg modelowania ust daje nam jednak znacznie więcej korzyści, np. wykorzystując kwas hialuronowy możemy świetnie nawilżyć usta, odświeżyć czerwień wargową, a także zniwelować drobne zmarszczki wokół ust. Co więcej, wiele osób zmagających się z kompleksami wywołanymi np. przez niesymetryczny kształt ust, może dać sobie pomóc właśnie decydując się na zabieg modelowania i uzyskując bardzo naturalny efekt.

Technika Baby Doll Lips

Jedną z najpopularniejszych technik modelowania ust jest tzw. Baby Doll Lips. Jest to metoda polegająca na nadaniu ustom delikatnego, naturalnego kształtu, który w efekcie ma przypominać usta lalki. Cały zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, tak by szczególnie podkreślić łuk kupidyna, uwydatnić środkową część ust, a także delikatnie wywinąć dolną wargę. Efekt końcowy jest subtelny i bardzo kobiecy. Dodatkowo, kwas hialuronowy nawilża skórę warg, nadając im pełniejszy wygląd. Ta technika jest rekomendowana głównie młodszym pacjentom.

Technika paryska French Lips

Jeśli marzysz o eleganckich i pełnych ustach, to technika paryska, czyli French Lips, może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Ten zabieg również wykorzystuje kwas hialuronowy, aby uzyskać efekt niesamowicie atrakcyjnych i kobiecych ust. French Lips polega na podniesieniu łuku kupidyna, dodaniu objętości w środkowej części ust, a także równomiernym powiększeniu dolnej wargi. Ta technika pozwala na uzyskanie bardziej zmysłowego wyglądu ust.

Technika Russian Lips – modelowanie ust na płasko

Technika Russian Lips, znana jako modelowanie ust na płasko, również wykorzystuje kwas hialuronowy. Polega ona na nadaniu ustom bardziej wydatnego i pełnego kształtu, jednocześnie zachowując ich naturalny wygląd bez efektu przerysowania. Górna warga jest lekko wywinięta, a łuk kupidyna delikatnie uniesiony. Dzięki technice Russian Lips możemy skorygować wielkość i kształt ust, zwiększyć ich objętość, poprawić czerwień wargową, podnieść kąciki ust, a także poprawić proporcje pomiędzy górną wargą a podstawą nosa.

Metoda powiększania ust własną tkanką tłuszczową – Lipotransfer

Jeśli zależy Ci na naturalnym i długotrwałym efekcie, to Lipotransfer może być odpowiednią opcją. Jest to innowacyjny zabieg, który wykorzystuje Twoją własną tkankę tłuszczową. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z innych partii ciała, a później podawana jako doskonały i naturalny wypełniacz. Zabieg pozwala głównie na zwiększenie objętości ust, poprawę kondycji skóry, a także zniwelowanie drobnych zmarszczek i bruzd. Tkanka tłuszczowa jest trwała i wchłania się powoli. Po upływie ok. roku połowa materiału wchłania się całkowicie.

Technika French Lips

Technika Russian Lips

Podsumowanie

W MediArt Clinic kierujemy się wyjątkowym i holistycznym podejściem do naszych pacjentów, które pozwala nam osiągnąć nie tylko piękne, ale także naturalne rezultaty modelowania ust. Naszym celem jest dopasowanie kształtu ust do całej twarzy, podkreślenie naturalnego piękna oraz rozwiązanie ewentualnych problemów, takich jak niesymetryczny kształt ust czy nieproporcjonalność warg górnej i dolnej.
Zależy nam na dbałości o proporcje, symetrię i równowagę w całej twarzy. Właśnie dlatego bardzo często nasi eksperci decydują się na łączenie wielu technik.