Trend „Barbie Botox”

Barbie Botox

Jednym z ostatnich zjawisk, które zdobywa popularność wśród zabiegów medycyny estetycznej, jest zaobserwowany na TikToku trend „Barbie Botox”. W wyniku ostatniej premiery filmu “Barbie”, zabieg zyskał ogromną popularność. W tym artykule omówimy czym jest “Barbie Botox” i po co się wykonuje ten zabieg.

„Barbie Botox” – Czym Jest Ten Trend?

„Barbie Botox”, inaczej nazywany „Trap botoks” lub – w spolszczonej wersji – „Barbie Botoks”, polega na podaniu toksyny botulinowej w górną część mięśnia czworobocznego. Mięsień czworoboczny zlokalizowany jest w górnej części pleców i – w uproszczeniu – umożliwia ruch ramion i łopatek. Rezultatem zabiegu jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i wyszczuplenie obszaru ramion – kąt rozwarty pomiędzy ramionami a szyją, zmienia się w kąt prosty, co powoduje optyczne wydłużenie szyi. Otrzymany efekt ma na celu upodobnić nas do kultowej lalki Barbie.

Zabieg „Trap botoks” („Barbie Botox”) – Co Warto Wiedzieć?

Zabieg „Trap botoks” znany jest w medycynie od wielu lat, jednak standardowo wykonuje się w go w celu leczenia migren przewlekłych (w tym przypadku stosowane są większe dawki toksyny botulinowej), a także w celu zmniejszenia napięcia mięśniowego. W takim właśnie celu stosujemy zabieg „Barbie Botox” w klinice MediArt. W przypadku chęci wydłużenia szyi, najpierw szukamy alternatywnych zabiegów, które dla naszych pacjentów będą skuteczne i bezpieczne.Warto zaznaczyć, że zabiegi (zarówno te o charakterze terapeutycznym, jak i upiększającym) może przeprowadzać wyłącznie doświadczony i wykwalifikowany lekarz – nieumiejętnie przeprowadzony zabieg wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań (odma opłucnowa).

Czy warto podążać za trendem „Barbie botoks”?

Zanim zdecydujemy się na zabieg „Barbie botoks” warto starannie przeanalizować swoje potrzeby i motywacje. Nie zawsze podążanie za trendami przynosi pożądane rezultaty, w związku z czym kluczowe jest posiadanie pełnej świadomości, co naprawdę kieruje naszą decyzją.
Dla zespołu MediArt Clinic najważniejsze jest dobro i bezpieczeństwo pacjentów, dlatego zamiast od razu sięgać po rozwiązanie medycyny estetycznej, w tym przypadku rekomendujemy przede wszystkim zmianę trybu życiu, zastosowanie treningów, rozciągania i specjalnych masaży, aby zmniejszyć napięcie tych mięśni czworobocznych. Naszym celem jest podkreślenie naturalnej urody i holistyczne podejście do pacjentów, a nie promowanie zmian, które wynikają z chwilowych trendów.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu „Barbie Botox”?

Przeciwwskazania w przypadku zabiegu „Barbie Botox” są takie same jak w przypadku innych zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, czyli:

  • ciąża,
  • laktacja,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • czynne infekcje.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu „Barbie Botox”?

Jedną z wad zabiegu jest jego krótkotrwałość. Efekty „Barbie Botox” utrzymują się przez okres ok. 3 miesięcy, po czym stopniowo zanikają. Dla utrzymania osiągniętego efektu, konieczne jest przeprowadzenie regularnych sesji odświeżających. Warto jednak pamiętać, że z każdym zabiegiem napięcie mięśni maleje, dlatego ilość stosowanej toksyny botulinowej przy każdym kolejnym zabiegu się zmienia.