Wolumetria twarzy bez skalpela

Upływający czas ma wpływa na skórę, która z wiekiem traci na elastyczności i jędrności. Zmieniają się rysy twarzy, ponieważ redukcji ulega tkanka tłuszczowa policzków, co jest przyczyną ich zapadnięcia. Modyfikacji polega także układ kostny twarzy. Jest on coraz bardziej płaski, przez co traci się kolejną podporę dla tkanek twarzy.

Dlaczego warto wykonać wolumetrię?

Nie tylko czas ma wpływ na wygląd skóry, ale też warunki atmosferyczne, działanie hormonów czy nieodpowiednia dieta, w tym palenie papierosów i picie alkoholu. Te wszystkie czynniki wpływają na powstawanie nieestetycznych zagłębień i bruzd w postaci zmarszczek. Pierwsze z nich można zauważyć już około 25 roku życia, choć ich pogłębianie znacznie przyspiesza dopiero po trzydziestce. Na szczęście skutki procesu starzenia się można skutecznie zlikwidować, dzięki ofercie medycyny estetycznej. Wolumetria to nowoczesny zabieg modelujący twarz, który pozwala zachować młody wygląd. Ma on za zadanie wypełnić kontur twarzy, przez korektę liczby tkanek miękkich w obrębie twarzy. Zabieg jest bezbolesny, krótki i całkowicie bezpieczny. Polega on na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są bardziej gęste i elastyczne, w odróżnieniu od innych żeli na bazie kwasu hialuronowego. Dzięki temu można swobodnie modelować skórę, a dodatkowo żel hamuje działanie wolnych rodników, które powodują starzenie się skóry oraz zapewnia tkankom odpowiednie nawilżenie. Co ważne, naturalne efekty są widoczne od razu, a rezultat utrzymuje się nawet do półtora roku.

Charakterystyka zabiegu

Wolumetria jest dużo szybszym i mniej inwazyjnym zabiegiem w stosunku do zwykłego liftingu. Warto podkreślić, że zabieg ten wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennych czynności. Przy liftingu znieczulenie jest zazwyczaj całkowite, w wyniku czego trzeba zostać w klinice dobę po operacji. Dodatkowo należy tu doliczyć do 14 dni rekonwalescencji. Przy wolumetrii nie ma w ogóle takiej potrzeby, gdyż po wykonaniu zabiegu nie ma przeciwwskazań do powrotu do swoich regularnych obowiązków. Warto też zauważyć, że po zabiegu wolumetrii mogą wystąpić drobne obrzęki w postaci zaczerwienień lub siniaków, jednak powinny one ustąpić już po 1- 2 dniach. Po liftingu nawet przez kilka dni twarz może być sina i opuchnięta. Do tego dochodzą szwy, po których zazwyczaj pozostają blizny.Rozwój medycyny estetycznej pozwolił na to, by jeszcze na dłużej zatrzymać młodość skóry. Piękny i promienny wygląd twarzy może być dostępny od zaraz, a co najważniejsze nie potrzeba już do tego używać skalpela. Aby na nowo przywrócić skórze jędrność i elastyczność, warto zastanowić się nad przeprowadzeniem zabiegu wolumetrii.