Wszystko, co powinnaś wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

Proces starzenia się skóry polega na spowolnieniu odnowy komórek i jest nieodwracalny. Rozwiązaniem tych problemów jest wampirzy lifting, czyli terapia osoczem bogatopłytkowym, która w ostatnim czasie stała się bardzo popularna w gabinetach medycyny estetycznej. Co to jest i na czym to polega?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat bogaty w komórki i czynniki wzrostu (peptydy), pozyskiwany z krwi pacjenta. Pobudza on inne komórki do podziału, wywołując efekt biostymulujący. Peptydy wzmagają proces regeneracji tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia kolagenu, wspomagają proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują komórki macierzyste.

Na czym polega zabieg?

Zabieg składa się z trzech etapów. Podczas pierwszej części lekarz pobiera od pacjenta próbkę krwi, około 8 ml. Następnie odwirowuje ją w specjalnej wirówce laboratoryjnej, w której znajduje się jałowy i amorficzny żel oddzielający czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do osocza lekarz dodaje odczynnik aktywujący płytki krwi do produkcji białek stymulacyjnych wzrost komórek. Ostatnim etapem jest podanie preparatu pacjentowi za pomocą metody stosowanej w mezoterapii lub liniowo, wzdłuż zmarszczek lub fałdów skóry.

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Wampirzy lifting to skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Dzięki zabiegom z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego można zmniejszyć widoczność zmarszczek, poprawić ukrwienie skóry, przyspieszyć procesy gojenia się ran po zabiegach medycyny estetycznej, a także zahamować proces łysienia typu męskiego. Przeciwwskazaniem do zastosowania tego środka jest ciąża, choroby krwi, nowotwory i leczenie niektórymi lekami przeciwzakrzepowymi. Sam w sobie zabieg ten jest bezpieczny, nie niesie ryzyka powikłań czy alergii. Warto jednak zwrócić uwagę, aby wykonywany był przez doświadczonego lekarza. Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego, czyli tak zwany wampirzy lifting to nowość w ofercie gabinetów medycy estetycznej. Dzięki użyciu naturalnych substancji osoby skłonne do alergii także mogą skutecznie odmłodzić swoją skórę. Dla widocznych efektów proces regeneracji powinien być wykonany w serii trzech zabiegów w odstępach ustalonych z lekarzem.

Więcej informacji na: Osocze bogatopłytkowe. Zapraszamy!