Zabieg EasyLift czy lifting nićmi – co wybrać?

Chirurgiczny lifting twarzy przez wiele lat był najpopularniejszą metodą, która pozwalała na wygładzenie zmarszczek, uniesienie opadających tkanek i poprawę ogólnego wyglądu skóry i proporcji twarzy. Jednak wraz z rozwojem technologii na rynku pojawiły się bardziej innowacyjne i mniej inwazyjne metody, które pozwalają równie skutecznie poprawić wygląd, bez użycia skalpela. Dwie popularne alternatywy dla zabiegów operacyjnych to: zabieg nićmi liftingującymi lub rewitalizującymi orazzabieg EasyLift. Obie metody mają swoje unikalne cechy i korzyści, które warto poznać przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Co to są nici liftingujące i rewitalizujące?

Nici rewitalizujące służą do wykonywania zabiegów spowalniających procesy starzenia się skóry. Przeznaczone są dla osób, u których procesy starzenia nie są jeszcze bardzo zaawansowane, a które chcą poprawić jakość skóry, zredukować drobne zmarszczki i uzyskać naturalne efekty odmłodzenia. Nici rewitalizujące wprowadzane są pod skórę za pomocą specjalnych kaniul, a ich działanie opiera się na stymulacji procesów samoregeneracji skóry, co prowadzi do poprawy jej jędrności i elastyczności oraz delikatnie unosi tkanki, poprawiając owal twarzy. Nici rewitalizujące z czasem całkowicie się wchłaniają (proces od aplikacji do całkowitego rozpuszczenia nici trwa ok. 6-8 miesięcy), a procesowi temu towarzyszy aktywacja fibroblastów i stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, które zagęszczają skórę i widocznie spłycają zmarszczki.

Nici liftingujące działają dwutorowo, łącząc w sobie działanie mechaniczne polegające na podnoszeniu tkanek oraz działanie biostymulujące, które pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje nici: nici stałe (nierozpuszczalne) i nici absorbowalne (rozpuszczalne), które różnią się budową i materiałem, z którego są wykonane. Nici mogą być gładkie, posiadać haczyki lub kolce – te dodatkowe punkty zaczepienia umożliwiają lepsze podtrzymanie skóry i zakotwiczenie w tkankach, co pozwala na uniesienie nawet bardzo wiotkiej i opadniętej skóry oraz uzyskanie spektakularnego efekt liftingu.

Najczęściej stosowane materiały do produkcji nici to polipropylen, kwas polimlekowy (nici PLLA) i polidioksanon (nici PDO). Każdy z tych materiałów ma swoje unikalne cechy i właściwości, które wpływają na trwałość efektu i proces gojenia.

Sam zabieg liftingu i rewitalizacji skóry za pomocą nici liftingujących polega na wprowadzeniu ich pod skórę za pomocą kaniuli, a efekty są widoczne od razu i mogą utrzymywać się nawet do 12 lat, w zależności od rodzaju nici (materiału i budowy) oraz techniki implantacji, natomiast efekty rewitalizacji pojawiają się stopniowo i utrzymują się przez okres do dwóch lat.

Zabieg EasyLift

Zabieg EasyLift to unikalna metoda, która ze stałych nici liftingujących tworzy specjalną konstrukcję – rusztowanie, które będzie podtrzymywać i napinać skórę. EasyLift pozwala na poprawienie wielu obszarów twarzy, takich jak: czoło, skronie i opadające powieki, kości policzkowe, opadające kąciki ust, linie marionetki, bruzdy nosowo wargowe, linia żuchwy, drugi podbródek i cała szyja. Ten zabieg jest idealny dla osób, które chcą poprawić kontury twarzy, zredukować zmarszczki i uzyskać ogólny efekt odmłodzenia. EasyLift jest również odpowiedni dla pacjentów z bardzo wiotką i opadającą skórą, a także innymi problemami estetycznymi na większych obszarach.

Nici wykorzystywane do zabiegu metodą EasyLift są długie, plastyczne i mają zwartą strukturę, która pozwala na kontrolę elastyczności. Dzięki formowanym i nieagresywnym haczykom, doskonale się je mocuje w tkankach, a ich działanie jest długotrwałe. Nici są bezbarwne i nie prześwitują – nawet z upływem lat, nie są widoczne pod skórą. Podobnie jak inne nici liftingujące, działają zarówno mechanicznie, jak i rewitalizująco – skóra już po około miesiącu staje się jędrniejsza i gładsza, a twarz wyraźnie młodsza i promienna.

Czym różni się zabieg EasyLift od zabiegu samymi nićmi?

Innowacyjność zabiegu EasyLift w porównaniu do zabiegów z użyciem nici liftingujących polega na tym, że dzięki specjalnej metodzie implantacji nici lekarz ma możliwość przeprowadzenia zabiegów retencyjnych. Stworzoną podczas pierwszego zabiegu konstrukcję można podciągnąć do 3 razy w ciągu 10 lat, bez konieczności zakładania nowych nici. Dzięki temu, efekt może utrzymać się nawet do 12 lat.

Dla kogo jest zabieg EasyLift?

Na zabieg EasyLift głównie decydują się pacjenci po 40 roku życia – zarówno kobiety, jak i mężczyźni – którzy dostrzegają coraz bardziej widoczne oznaki upływu czasu i postępujących procesów starzenia. Zabieg EasyLift jest przeznaczony dla osób, które chcą poprawić jędrność i napięcie skóry, a także unieść opadające tkanki bez konieczności przeprowadzania bardziej inwazyjnych procedur chirurgicznych.

Który zabieg wybrać?

Decyzja, czy wybrać lifting nićmi liftingującymi lub rewitalizującymi czy metodą EasyLift, zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. W przypadku młodszych osób lub mniejszych obszarów skóry, które wymagają poprawy i modelowania, zabieg samymi nićmi może być odpowiednią opcją, jeśli jednak potrzebujesz długotrwałego, a także naturalnego efektu odmłodzenia i poprawy proporcji twarzy, EasyLift będzie idealnym rozwiązaniem.
W przypadku pytań dotyczących niechirurgicznego liftingu twarzy zabiegu zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasza klinika MediArt Clinic w Poznaniu jest jedną z nielicznych placówek w Polsce, które wykonują zabieg EasyLift, a nasz zespół ekspertów z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania i pomoże dobrać odpowiedni zabieg.