Zagęszczanie i przeszczep włosów

Włosy są jedną z ważnych cech naszego wyglądu. Ich stan jest dla nas bardzo ważny – im lepiej są zadbane, tym atrakcyjniejszymi się czujemy. Jednak czasami codzienna pielęgnacja nie jest dla nich odpowiednia. Źle dobrane kosmetyki – a już zwłaszcza ich nadmiar, bądź zbyt wysokie temperatury, mogą nie tylko szybciej je niszczyć, lecz także osłabić.

przeszczep wlosow

Z pewnością nie raz zastanawiałaś się, dlaczego z każdym kolejnym dniem Twoje włosy tracą objętość. Coraz rzadsze stają się nie tylko mało atrakcyjne, lecz także kłopotliwe w pielęgnacji – nie mówiąc już o próbie stworzenia z nich eleganckiej, wyjściowej fryzury. Jednak to jeszcze nie jest najgorsze – punktem kulminacyjnym jest moment, w którym zauważasz pierwsze wyraźne oznaki łysienia. Każdy wpada wtedy w panikę i usiłuje zakryć powstałą alopecję (łysienie). Wbrew pozorom problem ten może spotkać każdego – zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Dlaczego włosy tracą swoją objętość?

Włosy każdego człowieka przechodzą przez trzy fazy wzrostu. To właśnie podczas nich nie tylko odbywa się faza intensywnego porostu, lecz także wypadania. To zjawisko w pełni naturalne i warto przy tym pamiętać, że każdego dnia tracimy średnio około stu włosów. Po fazie telogenu (utracie włosa) ten twór skórny zostaje wypchnięty przez nowo rosnący włos – czasami jednak włosy nie odrastają. Wtedy zaczynają się kłopoty.

Do utraty gęstości włosów najczęściej przyczynia się zła dieta – uboga w witaminy, a także długotrwały stres. Nie zapominaj jednak o tym, że problem ten może być również dziedziczny albo pojawić się wraz z poważniejszą chorobą – najczęściej dotyczącą zaburzenia hormonów. U niektórych osób – zwłaszcza panów – włosy tracą swoją gęstość wraz z wiekiem – to właśnie wtedy pojawiają się doskonale wszystkim znane zakola, których niestety nie da się ukryć. Czy jednak powinniśmy pogodzić się z problemem łysienia? Absolutnie nie!

Przywróć włosom gęstość!

Powszechny problem łysienia i nagłej utraty gęstości włosów często motywuje nas do szukania skutecznych, sprawdzonych rozwiązań. Jeśli w Twoim życiu nie dominuje stres i starasz się odżywiać zdrowo, to warto przyjrzeć się preparatom, jakie stosujesz na włosy. Czasami ich nadmiar może nie tylko je osłabić, lecz także przyczynić się do ich wypadania. Dlatego ważne jest, aby tuż po pierwszych oznakach łysienia nie bagatelizować powstałego problemu, a zacząć szukać skutecznego rozwiązania. Im szybciej podejmiemy środki zaradcze – tym mniej włosów utracimy. Obecnie istnieje dość sporo sposobów na walkę z łysieniem – jednym z tych najskuteczniejszych jest transplantacja włosów. Zabieg polega na przeszczepie włosów z miejsc, gdzie jest ich więcej, na obszary dotknięte łysieniem. Zaawansowane pobieranie zespołów mieszków włosowych to idealne rozwiązanie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy poszukują efektywnej metody przywrócenia gęstości włosom.

Dlaczego przeszczep włosów?

Transplantacja włosów jest najskuteczniejszym zabiegiem na walkę z łysieniem. Dzięki przeszczepieniu tych tworów skórnych każdy pacjent zauważy natychmiastową poprawę gęstości swoich włosów. Co prawda, w aptekach są dostępne różne szampony, ampułki, a także wcierki, które pomogą szybciej odrosnąć naszym włosom – jednak nie ukrywajmy, że potrzeba na to czasu i cierpliwości. Nie zawsze jednak takie środki poradzą sobie z łysieniem – wtedy do akcji wkracza zabieg Smart Graft – który pokona każdy rodzaj apelacji.

Nie zapomnij odwiedzić naszej kliniki MediArt Clinic w Poznaniu i sprawdzić, co nowego w naszej ofercie! Doskonal swoje piękno razem z nami!