Zima – najlepszy czas na zabiegi medycyny estetycznej

Do wiosny i lata jeszcze daleko, ale już dziś warto zadbać o dobrą kondycję i wygląd skóry. Przede wszystkim dlatego, że zima jest najlepszym czasem na przeprowadzeniem zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Dlaczego zima to najlepszy czas na wykonanie zabiegu?

Głównym argumentem jest tutaj to, że zimą w dużo mniejszym stopniu narażamy się na promieniowanie słoneczne UVA i UVB, dzięki czemu ryzyko, że na skutek przeprowadzonych zabiegów na skórze pojawią się przebarwienia czy też blizny jest dużo mniejsze. Co więcej, wszelkie rany, podrażnienia i obrzęki zimą goją się znacznie lepiej i szybciej. Wszystko dlatego, że o tej porze roku panują temperatury i wilgotność powietrza najbardziej optymalne dla skóry. Które zabiegi zatem warto wykonać zimą?

Mezoterapia

Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Głównym celem jest odmłodzenie skóry i poprawa jej elastyczności. Mezoterapia uzupełnia składniki odżywcze znajdujące się w tkankach i poprawia krążenie, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta. Przeznaczona szczególnie dla osób o cerze przesuszonej i wiotkiej, pozwala również korygować drobne zmarszczki, niweluje także zasinienia pod oczami oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Mezoterapia igłowa to także skuteczna metoda walki z cellulitem, rozstępami oraz nadmiernym wypadaniem włosów. Zabieg jest nieinwazyjny, a efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Peeling chemiczny

Zimowe miesiące to także doskonały moment, by poddać się peelingom kwasami. Zabieg ten zaleca się zarówno jako metodę walki z trądzikiem, ale także w celu redukcji przebarwień i drobnych blizn. Działanie takiego peelingu polega na usuwaniu zrogowaciałej warstwy naskórka za pomocą specjalnie dobranego preparatu chemicznego. Regeneracja rozpoczyna się po procesie złuszczania. Zima jest okresem sprzyjającym, ponieważ skóra nie jest narażona na działanie promieni UV, jednak należy także pamiętać, by nie narażać jej na zbyt niskie temperatury.

Zabiegi intensywnie nawilżające

Po okresie wakacyjnym wiele osób zmaga się z problemem suchej i odwodnionej skóry. Poprawie jej kondycji nie sprzyjają również niskie temperatury i wiatr panujące zimą. Tym bardziej warto w tym czasie zdecydować się na zabieg intensywnie nawilżający, podczas którego do skóry wprowadzany jest kwas hialuronowy, który dzięki właściwościom wiązania wody, pozwala utrzymać prawidłowe nawilżenie skóry przez długi czas. Biorąc pod uwagę poddaniu się zabiegowi medycyny estetycznej, warto wziąć pod uwagę aktualnie panującą porę roku. Dzięki temu można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i jednocześnie pomóc swojej skórze w szybkiej regeneracji. Prawidłowa pielęgnacja skóry z pewnością zaprocentuje, czego efektem będzie promienny wygląd, a co za tym idzie – dobre samopoczucie i mnóstwo pozytywnej energii do działania.

Szukasz najlepszego zabiegu dla Twojej skóry? Umów się na konsultację w MediArt!